"Поп" брани Голден Стејт: Оставите их на миру!

"Хоћете да их победите - урадите то, просто је", каже славни тренер.

Кошарка 29.01.2017 | 09:15
"Поп" брани Голден Стејт: Оставите их на миру!
Прелазак Кевина Дурента из Оклахоме у Голден Стејт учинио је ионако снажне Вориорсе још већом ловином за све НБА тимове, као и једним од најомраженијих тимова за добар део навијача.

Екипа Стива Кера такав терет сада износи одлично и поново има најбољи скор у лиги, од 38 победа и седам пораза.

Грег Попович, по многима најбољи тренер на свету, успео је да нанесе Голден Стејту један од тих седам пораза (129:100), а када га питају за "ратнике", без устезања каже:

"То им је посао, да направе такав тим".

Петоструки НБА шампион стао је у одбрану Керовог "супертима" и начина на који је састављен.

"Ко не би покушао да направи најбољу могућу екипу? Урадили су добар посао, схватили су како то да ураде и за то заслужују похвале. Какве везе има она прича да све то 'није фер и слично...'"

О "фер-плеју" је у даху додао и...

"Живот није фер, схватите то. Идите и играјте против њих. Ако хоћете да их победите - дајте све од себе да то урадите. Нема разлога да их оцрните на било који начин и у било ком облику. Они су прелепи".

Голден Стејт засад веома успешно хвата залет за оно најважније, што тек следи, док актуелни шампион - Кливленд, пролази кроз јако тежак период, који је Леброн Џејмс отворено назвао "ус*аним почетком године".

За то време, Сан Антонио "држи" друго место на Западу, са скором 36-9 и низом од пет узастопних победа у последњих осам дана.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар