Роналдињу дрес од пријатеља Белетија, цео Бразил на ногама! Својевремено најбољи фудбалер света Роналдињо биће најзвучнији адут Коритибе у наредном шампионату Бразила.

Фудбал 31.01.2017 | 15:30
Бивши ас Барселоне је, како наводи "Мундо Депортиво", на корак до уговора са тим клубом, у који га доводи спортски директор Жулијано Белети. Роналдињо и он су заједно играли за великана с Ноу Кампа.

Раније, за 36-годишњег Бразилца се интересовао колумбијски клуб Атлетико Насионал.

Роналдињо је био последњи пут на терену 26. септембра 2015. године, у дресу Флуминенсеа. Колико ће такав да користи Коритиби, која је у прошлом бразилском првенству заузела 15. место (за три бода избегла испадање у Серију Б), остаје да се види. Магију у ногама сигурно није изгубио, питање је колико има снаге у грудима...

У скоро двадесетогодишњој каријери, Роналдињо је постигао 190 голова на 512 клупски такмичарских утакмица. За Бразил је одиграо 98 мечева и дао 33 гола. Освојио многобројне трофеје, између осталих Светско првенство с "кариокама" 2002. и Лигу шампиона у дресу Барселоне четири године касније.

Извор: блиц.рс