Видео - НБА: То није човјек, то је Вестбрук! Вејтерсов пољубац смрти за Голден Стејт! И још...

Ни Ирвингових 49 не помаже Кливленду! Бек Оклахома уписао 22. трипл-дабл у сезони, Бобан Марјановић није играо за Детроит у Сакраменту.

Кошарка 24.01.2017 | 09:45
Каква луда ноћ у НБА лиги! Не догађа се често последњих година да у исто време изгубе два таква фаворита, супер-тешкаша као што су Голден Стејт Вориорси и Кливленд Кавалирси. Једино стари, добри Сан Антонио Спарси нису изневерили, као ни свемоћни Расел Вестбрук, а што се тиче овдашњих љубитеља кошарке, добар део њих ће бити разочаран и због чињенице да центар Бобан Марјановић није ноћас добио прилику да заигра за Детроит.

Ипак, да кренемо редом. Најузбудљивије је било у Мајамију, где је домаћи Хит нокаутирао вицешампиона НБА лиге и славио са 105:102. А „пољубац смрти“ у виду победоносне тројке за домаћина и то у последној секунди испоручио је Дион Вејтерс. Ради се о играчу који је летос напустио Оклахома Сити отприлике у исто време када је и Кевин Дурант преломио и отишао у Голден Стејт.

Вејтерс је ноћашњу утакмицу завршио са 33 поена као најбољи стрелац Мајамија, а одличан је био и центар Хасан Вајтсајд са дабл-дабл учинком од 10 поена и 15 ухваћених лопти.

Иначе, екипа са Флориде водила је у већем делу утакмице, а три минута пре краја Мајами је имао плус 10 (98:88). Серијом погодака, Клеја Томпсона и Дуранта вратила се у меч. Након закуцавања Дурантуле осам секунди пре краја резултат је био нерешен. Сасвим довољно времена за Вејтерса, који је погодио тројку у последњем тренутку, а чувао га је Томпсон.

Кари је утакмицу завршио са 21 поеном и 10 асистенција, Дурант је додао 27 поена, а Томпсон је постигао 22.

Поприлично изненађење направили су Њу Орлеанс Пеликанси који су на свом терену победили актуелног првака Кливленд Кавалирсе са 124:122. Ово је било вече фанстатичног Теренса Џонса који је у одсуству прве звезде Ентонија Дејвиса убацио 36 поена што му је рекорд сезоне, а на то је додао и 11 скокова. А и тренутак вечери припао је баш њему у последњој четвртини када је изблокирао покушај закуцавања Леброна Џејмса.

Кливленду није помогла ни феноменална партија Кајрија Ирвинга који је убацио чак 49 поена! Од тога је 35 постигао у другом полувремену. Ни трипл-дабл Џејмса није помогао, а најбољи играч НБА лиге забележио је 26 поена, 12 асистенције и 10 скокова. Џејру Холидеј је такође био одличан у победничкој екипи са 33 поена и 10 успешних додавања. Велики допринос победи Њу Орлеанса дао је Ленгстон Галовеј који је у последњем минуту украо лопту Џејмсу и тако помогао свом тиму да сачува победу у мечу у којем је водила и са 22 поена разлике.

Расел Вестбрук је још једном показао да је права трипл-дабл машина. Оклахомин суперстар је бриљирао и у победи у гостима на Јутом од 97:95. Вестбрук је уписао 22. трипл-дабл у сезони, а 59. у каријери! Против Џезера је постигао 38 поена, а имао је и по 10 асистенција и скокова.

И не само то, ас Оклахоме је постигао кош за победу 10 секунди пре краја утакмице, пошто је претходно Гордон Хејвард тројком донео изједначење. Иначе, у последња три минута Вестбрук је био изузетно кошгетерски расположен, убацио је чак 13 поена у том периоду.

У екипи Оклахоме веома добар био је Виктор Оладипо са 18 поена, а Енес Кантер додао је 14. Некадашњи капитен Партизана Жофри Ловерњ није се уписао у стрелце за 11 минута колико је провео на паркету. Код екипе Јуте, бољи од осталих био је Хејвард са 17 поена.

Кошаркаши Детроит Пистонса изгубили су на гостовању Сакраменто Кингсима са 109:104. Тако је Детроит прекинуо низ од три тријумфа. Имали су гости предност од 10 поена у другој деоници, али су се Кингси онда серијом од 16:6 потпуно вратили у утакмицу. Као што смо већ поменули, Марјановић није добио прилику да заигра, а најзаслужнији за победу домаћина били су Демаркус Казинс и Тај Лосон. Казинс је постигао 22 поена и ухватио 14 лопти, а Лосон је забележио 19 поена и шест асистенција. Бољи од осталих у екипи Детроита био је Реџи Џексон са 18 поена и 11 асистенција.

Сјајну партију у гостима пружили су Сан Антонио Спарси на гостовању Бруклин Нетсима, а славили су са 112:86. Пети Милс је предводио Спарсе са 20 поена, а гости су били ослабљени неиграњем покером асова. Недостајали су Пау Гасол, Ману Ђинобили, Тони Паркер и Кави Ленард. У њиховом одсуству веома добру партију пружио је и Летонац Давис Бертанс који је дао 11 поена за 12 минута. Ајзеа Вајтхед био је најбољи стрелац Нетса са 19 поена.

/Гобер 12, 9 ск – Вестбрук 38, 10 ск, 10 ас/

Исток:Кливленд 30-13, Торонто 28-16, Бостон 26-17, Атланта 26-19, Вашингтон 24-20, Шарлот 23-22, Индијана 22-22, Чикаго 22-23, Милвоки 21-23, Деторит 21-25, Њујорк 20-26, Орландо 18-28, Филаделфија 15-27, Мајами 15-30, Бруклин 9-35.

Запад:Голден Стејт 38-7, Сан Антонио 35-9, Хјустон 34-14, Л. А. Клиперс 30-16, Јута 29-17, Оклахома 26-19, Мемфис 26-20, Денвер 18-25, Портланд 19-27, Њу Орлеанс 18-27, Сакраменто 17-27, Минесота 16-28, Далас 15-29, Финикс 15-29, Л. А. Лејкерс 16-32.