ФРА: Монаков напад је већ сад заслужио титулу - 64 гола на 21-ом мечу!

Бошиља расте као квасац! Лоријан настрадао - 4:0

Фудбал 22.01.2017 | 20:30
Ница је сањала, али како се последњих недеља развија ситауција у првенству Француске чини се да би најправедније било да титула заврши у комшијском Монако. Фењераш Лоријан није имао шансе против најефикаснијег тима Европе - или бар у њеним најјачим лигама - пошто су Габријел Бошиља и Валер Жермен наставили да тероришу ривале. У 21. колу Лиге 1 убедљивих 4:0 за два бода предности над другоплаисраном Ницом.

Истина, данас се и противник потрудио да олакша посао лидеру француског шампионата. Толика количина конфузије у последњој линији ретко се виђа у лигама петице. А напад Монака ни много чвршће одбране не могу да укроте.

Габријел Бошиља, који је прошлог лета стигао из Бразила за 9.000.000 евра и још не успева да се избори за место у првом тиму, све више се намеће. Овај пут је имао ретку прилику да се нађе у стартној постави и са два гола у размаку од четири минута најавио је дебакл Лоријана, да би Жермен у наставку са још два и дотукао грогираног ривала.

На 21 првенственој утакмици Монако је постигао чак 64 гола! Више од три по мечу. Чак 23 више од Пари Сен Жермена, 29 од Нице?! Таман да му сад доделе титулу не би било незаслужено. А не тако давно за Леонарда Жардима причали су да је ултра-дефанзиван тренер...

Штета само што стадион Краљ Луј други и даље зврји полупразан.

У Сент Етјену, Анже се таман понадао да ће одлука тренера Стефана Мулена да у одсуству класичних нападача у сам шпиц гурне 196 центимера високог штопера Матеа Павловића, који је погодио већ у 17. минуту, само да би Зелени у наставку меча преокренули резултат и победом од 2:1 пробили се до шестог места на табели.