FRA: Monakov napad je već sad zaslužio titulu - 64 gola na 21-om meču!

Bošilja raste kao kvasac! Lorijan nastradao - 4:0

Fudbal 22.01.2017 | 20:30
Nica je sanjala, ali kako se poslednjih nedelja razvija sitaucija u prvenstvu Francuske čini se da bi najpravednije bilo da titula završi u komšijskom Monako. Fenjeraš Lorijan nije imao šanse protiv najefikasnijeg tima Evrope - ili bar u njenim najjačim ligama - pošto su Gabrijel Bošilja i Valer Žermen nastavili da terorišu rivale. U 21. kolu Lige 1 ubedljivih 4:0 za dva boda prednosti nad drugoplaisranom Nicom.

Istina, danas se i protivnik potrudio da olakša posao lideru francuskog šampionata. Tolika količina konfuzije u poslednjoj liniji retko se viđa u ligama petice. A napad Monaka ni mnogo čvršće odbrane ne mogu da ukrote.

Gabrijel Bošilja, koji je prošlog leta stigao iz Brazila za 9.000.000 evra i još ne uspeva da se izbori za mesto u prvom timu, sve više se nameće. Ovaj put je imao retku priliku da se nađe u startnoj postavi i sa dva gola u razmaku od četiri minuta najavio je debakl Lorijana, da bi Žermen u nastavku sa još dva i dotukao grogiranog rivala.

Na 21 prvenstvenoj utakmici Monako je postigao čak 64 gola! Više od tri po meču. Čak 23 više od Pari Sen Žermena, 29 od Nice?! Taman da mu sad dodele titulu ne bi bilo nezasluženo. A ne tako davno za Leonarda Žardima pričali su da je ultra-defanzivan trener...

Šteta samo što stadion Kralj Luj drugi i dalje zvrji poluprazan.

U Sent Etjenu, Anže se taman ponadao da će odluka trenera Stefana Mulena da u odsustvu klasičnih napadača u sam špic gurne 196 centimera visokog štopera Matea Pavlovića, koji je pogodio već u 17. minutu, samo da bi Zeleni u nastavku meča preokrenuli rezultat i pobedom od 2:1 probili se do šestog mesta na tabeli.