Чемпионшип: Јоканов Фулам топло-хладно! Њукасл сигуран, Нотингем коначно!

Мартин прокоцкао креч, па исправио из игре! Нерешено против КПР-а, 1:1 (1:0). Бразилски Чемпионшип: Озборн као Роберто Карлос, Нотингем коначно победио! Њукасл убедљив против Ротерама и Свраке су сада поново лидери.

Фудбал 22.01.2017 | 10:00
Таман је Фулам зајахао талас успеха и добио два меча у послендја три кола, али одмах је уследио мањи даун. На гостовању КПР-у Фулам је одиграо 1:1 у 27. колу Чемпионшипа.

Тим са Крејвен Котиџа није успео да дође до три бода. Имао је одличну прилику да поведе већ у 7. минуту утакмице и то са беле тачке. Мартин је шутирао и промашио, и увукао се црв сумње у редове Фулама.

То се испоставило као истинито у 25. минуту када је Менинг казнио промашаје и довео КПР у вођство. Које није одржао га до краја, јер је управо Мартин урадио из игре оно што није с пенала и успео је да обезбеди екипи Славише Јокановића бод на гостовању голом у 75. минуту.

Имали су гости превагу у поседу лопте, имали су више од игре, али нису успели то да метријализују. На крају меча дошло је до малог кошкања код клупе Фулама у ком се нашао Јокановић, али се све завршило у спортском тону.

Нотингем Форест коначно је прекинуо црни низ! И то на какав начин. Последњих месеци ништа није ишли двоструком прваку Европе, ни на терену, ни ван њега. Али чини се да ће се све то заборавити после данашње победе код куће над Бристол Ситијем у утакмици 27. кола енглеског Чемпионшипа.

Осам утакмица заредом, рачунајући и ФА куп, Нотингем није осетио сласт победе, а вечерас му је то омогућио везиста Бен Озборн.

Играо се 67. минут, када је овај везиста, уз малу помоћ саиграча Метија Кеша, сам себи набацио лопту из слободног ударца са десне на леву ногу, а онда послао праву бомбу под пречку Бристол Ситија.

Српски голман Владимир Стојковић и на овој утакмици је био на клупу Нотингема, а предност је добио Ирац Стивен Хендерсон.

За Шумаре је ова победа још важнија јер је остварена у дуелу са директним конкурентом у борби за опстанак у Чемпионшипу.

Њукасл поново са врха гледа конкуренцију у Чемпионшипу! Свраке су на свом терену убедљиво савладале Ротерам са 4:0 и преузеле лидерску позицију од Брајтона који има утакмицу мање.

Ово је Свракама Рафе Бенитеза била трећа узастопна победа, а укупно 19. у досадашњем току сезоне. Јасно је да је Њукасл на сигурном курсу ка експресном повратку у Премијер лигу.

Никакве дилеме није било на Сент Џејмс Парку, уосталом, Ротерам ове сезоне још није забележио победу у гостима и тешко је било очекивати да то уради вечерас.

Важан податак за навијаче Њукасла свакако представља и чињеница да је први пут од маја 2015. године за Свраке заиграо Сами Амеоби.

Домаћа екипа начела је Ротерам тек у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена, а погодак је постигао Дерил Марфи.

Ако је у првом делу утакмице Њукасл имао проблем да затресе мрежу противника, у другом је то решио веома брзо. Мет Ричи је у 49. минуту дуплирао предност домаћих, а трећи гол дао је Ајозе Перез. Ипак, епитет јунака утакмице на крају је припао Ричију је јер 13 минута пре последњег судијског звиждука дао и други гол.