Čempionšip: Jokanov Fulam toplo-hladno! Njukasl siguran, Notingem konačno!

Martin prokockao kreč, pa ispravio iz igre! Nerešeno protiv KPR-a, 1:1 (1:0). Brazilski Čempionšip: Ozborn kao Roberto Karlos, Notingem konačno pobedio! Njukasl ubedljiv protiv Roterama i Svrake su sada ponovo lideri.

Fudbal 22.01.2017 | 10:00
Taman je Fulam zajahao talas uspeha i dobio dva meča u poslendja tri kola, ali odmah je usledio manji daun. Na gostovanju KPR-u Fulam je odigrao 1:1 u 27. kolu Čempionšipa.

Tim sa Krejven Kotidža nije uspeo da dođe do tri boda. Imao je odličnu priliku da povede već u 7. minutu utakmice i to sa bele tačke. Martin je šutirao i promašio, i uvukao se crv sumnje u redove Fulama.

To se ispostavilo kao istinito u 25. minutu kada je Mening kaznio promašaje i doveo KPR u vođstvo. Koje nije održao ga do kraja, jer je upravo Martin uradio iz igre ono što nije s penala i uspeo je da obezbedi ekipi Slaviše Jokanovića bod na gostovanju golom u 75. minutu.

Imali su gosti prevagu u posedu lopte, imali su više od igre, ali nisu uspeli to da metrijalizuju. Na kraju meča došlo je do malog koškanja kod klupe Fulama u kom se našao Jokanović, ali se sve završilo u sportskom tonu.

Notingem Forest konačno je prekinuo crni niz! I to na kakav način. Poslednjih meseci ništa nije išli dvostrukom prvaku Evrope, ni na terenu, ni van njega. Ali čini se da će se sve to zaboraviti posle današnje pobede kod kuće nad Bristol Sitijem u utakmici 27. kola engleskog Čempionšipa.

Osam utakmica zaredom, računajući i FA kup, Notingem nije osetio slast pobede, a večeras mu je to omogućio vezista Ben Ozborn.

Igrao se 67. minut, kada je ovaj vezista, uz malu pomoć saigrača Metija Keša, sam sebi nabacio loptu iz slobodnog udarca sa desne na levu nogu, a onda poslao pravu bombu pod prečku Bristol Sitija.

Srpski golman Vladimir Stojković i na ovoj utakmici je bio na klupu Notingema, a prednost je dobio Irac Stiven Henderson.

Za Šumare je ova pobeda još važnija jer je ostvarena u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak u Čempionšipu.

Njukasl ponovo sa vrha gleda konkurenciju u Čempionšipu! Svrake su na svom terenu ubedljivo savladale Roteram sa 4:0 i preuzele lidersku poziciju od Brajtona koji ima utakmicu manje.

Ovo je Svrakama Rafe Beniteza bila treća uzastopna pobeda, a ukupno 19. u dosadašnjem toku sezone. Jasno je da je Njukasl na sigurnom kursu ka ekspresnom povratku u Premijer ligu.

Nikakve dileme nije bilo na Sent Džejms Parku, uostalom, Roteram ove sezone još nije zabeležio pobedu u gostima i teško je bilo očekivati da to uradi večeras.

Važan podatak za navijače Njukasla svakako predstavlja i činjenica da je prvi put od maja 2015. godine za Svrake zaigrao Sami Ameobi.

Domaća ekipa načela je Roteram tek u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, a pogodak je postigao Deril Marfi.

Ako je u prvom delu utakmice Njukasl imao problem da zatrese mrežu protivnika, u drugom je to rešio veoma brzo. Met Riči je u 49. minutu duplirao prednost domaćih, a treći gol dao je Ajoze Perez. Ipak, epitet junaka utakmice na kraju je pripao Ričiju je jer 13 minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka dao i drugi gol.