ШПА: Рамос вратио Реал на победнички колосек!

Екипа Реал Мадрида прекинула је серију од два пораза победом над Малагом у 19. колу Примере – 2:1 (2:0).

Фудбал 21.01.2017 | 21:30
'Краљевски' клуб има четири бода више (43) од другопласиране Севиље, односно пет од Барселоне, уз меч мање, док је Малага остала на 13. позицији са 21 бодом.

Дуго се екипа Зинедина Зидана мучила да пробије одбрану одличних гостију, да би то напокон успео, после промашеног зицера Кристијана Роналда, Серхио Рамос у 35. минуту.

Капитен домаћина скочио је у свом стилу после корнера који је извео Тони Крос, а Карлос Идрис Камени је парадом само улепшао водећи гол Реала.

Исту комбинацију видели смо и два минута пре одласка на одмор, само што је овога пута био у питању центаршут из прекида са левог бока. Немац је послао лопту на петерац, а Рамос искористио лошу процену комплетне одбране и голмана ривала да ногом само скрене лопту у празну мрежу.

Андалужани су имали и стативу у првом делу игре, да би у наставку искористили нешто лежернију игру Мадриђана, па су преко Хуанпија у 63. минуту успели да унесу неизвесност у меч.

Међутим, то је ипак било све пошто смо до краја сусрета видели само још стативу Роналда, односно веома добру интервенцију камерунског голмана, после снажног шута Португалца.