ŠPA: Ramos vratio Real na pobednički kolosek!

Ekipa Real Madrida prekinula je seriju od dva poraza pobedom nad Malagom u 19. kolu Primere – 2:1 (2:0).

Fudbal 21.01.2017 | 21:30
'Kraljevski' klub ima četiri boda više (43) od drugoplasirane Sevilje, odnosno pet od Barselone, uz meč manje, dok je Malaga ostala na 13. poziciji sa 21 bodom.

Dugo se ekipa Zinedina Zidana mučila da probije odbranu odličnih gostiju, da bi to napokon uspeo, posle promašenog zicera Kristijana Ronalda, Serhio Ramos u 35. minutu.

Kapiten domaćina skočio je u svom stilu posle kornera koji je izveo Toni Kros, a Karlos Idris Kameni je paradom samo ulepšao vodeći gol Reala.

Istu kombinaciju videli smo i dva minuta pre odlaska na odmor, samo što je ovoga puta bio u pitanju centaršut iz prekida sa levog boka. Nemac je poslao loptu na peterac, a Ramos iskoristio lošu procenu kompletne odbrane i golmana rivala da nogom samo skrene loptu u praznu mrežu.

Andalužani su imali i stativu u prvom delu igre, da bi u nastavku iskoristili nešto ležerniju igru Madriđana, pa su preko Huanpija u 63. minutu uspeli da unesu neizvesnost u meč.

Međutim, to je ipak bilo sve pošto smo do kraja susreta videli samo još stativu Ronalda, odnosno veoma dobru intervenciju kamerunskog golmana, posle snažnog šuta Portugalca.