ПЛ: Реми на Етихаду, Сити испустио побједу!

Фудбалери Манчестер Ситија одиграли су нерешен меч потив Тотенхема у 22. колу Премијер лиге, иако су ’Грађани’ имали два гола предности – 2:2. Сити и Певци убише шампионску трку? Челси сутра може на +9!

Фудбал 21.01.2017 | 21:40
Није могло боље за Челси. Фантастичан дерби на Етихаду, утакмица за све фудбалске сладокусце и реми између Манчестер Ситија и Тотенхема (2:2) увеселио је плаву страну Лондона. Навијачи Плаваца после ових 90 минута имају разлог више да сутра испуне Стамфорд Бриџ против Хала и новом победом фактички прославе нову шампионску титулу јер је плус девет бодова у шампионској трци већ озбиљна предност (или осам ако Арсенал победи Барнли).

Одговорили су Грађани сјајно на захтеве менаџера Пепа Гвардиоле после бламаже у мечу са Евертоном. Нису играли добро у првом делу, када су се више ударали са противником него што су играли фудбал, али су зато после паузе фуриозним нападима за само пет минута стекли сјајних два гола предности. Лирој Сане је прво као метак утекао одбрани Певаца и казнио истрчалог Лориса, с затим је који минут касније и Кевин Де Брујине зналачки казнио велики кикс француског голмана за огромних 2:0.

Изгледало је да су Певци у нокдауну, посебно јер је Сити више нападао, али мало по мало екипа Маурисија Покетина се ослободила притиска. Награда за одлучнији приступ био је погодак Делеа Алија (11. у сезони) на пас Кајла Вокера за повратак неизвесности. Рахим Стелрлинг је у 77. минуту имао колосалну шансу за 3:1, али пошто је урадио оно што најчешће и чини откако је обукао плави дрес - промашио, на другој страни је уследила казна.

Хари Кејн је оставио лопту за Корејца Сона, који је ушао почетком другог дела, а џокер Певаца је сјајним ударцем матирао Клаудија Брава и наставио мизерну серију чилеанског голмана. Нема шта, промаја дува у последњој линији Грађана, о мрежи да и не говоримо и баш то је разлог зашто је вечерас прокоцкана добра предност.

Могао је Сити да дође до победе, дебитовао је у последњих десетак минута и новајлија из Бразила, нападач Габријел Жезус, али је његов гол у 84. минуту поништен ипак оправдано због офсајда. Александар Коларов одиграо је читав меч за Грађане, а зарадио је жути картон.

После овог ремија, Тотенхем је и даље други са 46 бодова, што је шест мање од лидера Челсија. Прати их трећепласирани Ливерпул са 45, Арсенал има 44 и меч мање, док је Сити и даље тек пети на табели са 43...