PL: Remi na Etihadu, Siti ispustio pobjedu!

Fudbaleri Mančester Sitija odigrali su nerešen meč potiv Totenhema u 22. kolu Premijer lige, iako su ’Građani’ imali dva gola prednosti – 2:2. Siti i Pevci ubiše šampionsku trku? Čelsi sutra može na +9!

Fudbal 21.01.2017 | 21:40
Nije moglo bolje za Čelsi. Fantastičan derbi na Etihadu, utakmica za sve fudbalske sladokusce i remi između Mančester Sitija i Totenhema (2:2) uveselio je plavu stranu Londona. Navijači Plavaca posle ovih 90 minuta imaju razlog više da sutra ispune Stamford Bridž protiv Hala i novom pobedom faktički proslave novu šampionsku titulu jer je plus devet bodova u šampionskoj trci već ozbiljna prednost (ili osam ako Arsenal pobedi Barnli).

Odgovorili su Građani sjajno na zahteve menadžera Pepa Gvardiole posle blamaže u meču sa Evertonom. Nisu igrali dobro u prvom delu, kada su se više udarali sa protivnikom nego što su igrali fudbal, ali su zato posle pauze furioznim napadima za samo pet minuta stekli sjajnih dva gola prednosti. Liroj Sane je prvo kao metak utekao odbrani Pevaca i kaznio istrčalog Lorisa, s zatim je koji minut kasnije i Kevin De Brujine znalački kaznio veliki kiks francuskog golmana za ogromnih 2:0.

Izgledalo je da su Pevci u nokdaunu, posebno jer je Siti više napadao, ali malo po malo ekipa Maurisija Poketina se oslobodila pritiska. Nagrada za odlučniji pristup bio je pogodak Delea Alija (11. u sezoni) na pas Kajla Vokera za povratak neizvesnosti. Rahim Stelrling je u 77. minutu imao kolosalnu šansu za 3:1, ali pošto je uradio ono što najčešće i čini otkako je obukao plavi dres - promašio, na drugoj strani je usledila kazna.

Hari Kejn je ostavio loptu za Korejca Sona, koji je ušao početkom drugog dela, a džoker Pevaca je sjajnim udarcem matirao Klaudija Brava i nastavio mizernu seriju čileanskog golmana. Nema šta, promaja duva u poslednjoj liniji Građana, o mreži da i ne govorimo i baš to je razlog zašto je večeras prokockana dobra prednost.

Mogao je Siti da dođe do pobede, debitovao je u poslednjih desetak minuta i novajlija iz Brazila, napadač Gabrijel Žezus, ali je njegov gol u 84. minutu poništen ipak opravdano zbog ofsajda. Aleksandar Kolarov odigrao je čitav meč za Građane, a zaradio je žuti karton.

Posle ovog remija, Totenhem je i dalje drugi sa 46 bodova, što je šest manje od lidera Čelsija. Prati ih trećeplasirani Liverpul sa 45, Arsenal ima 44 i meč manje, dok je Siti i dalje tek peti na tabeli sa 43...