ПОР: Брагин пантерски скок на 3. мјесто!

Екипа са севера Португалије рутински оборила Тонделу - 2:0.

Фудбал 17.01.2017 | 08:00
Брага је уписала очекиване бодове у окршају са последњепласираном Тонделом (2:0) и са три нова бода прескочила лисабонски Спортинг на трећем месту португласке Примеире.

За нову, укупно 11. победу екипе тренера Симаоа побринуо се нападач домаћина Руи Фонте који је головима у другом делу донео Браги тријумф после не тако атрактивног првог полувемена у којем су мреже мировале. Првим голопм су га су гости частили јер су очајно интервенисали, док је други у 82. минуту Фонте сам постигао и то лепим ударцем главом после корнера са десне стране.

Српски интернационалци у редовима Браге Никола Стојиљковић и Лазар Росић добили су шансу у другом полувремену, али без запаженијег учинка, с тим да је дефанзивац Росић одиграо последњих десетак минута, док је некадашњи нападач репрезентације Србије наступао у последњих пола сата.