POR: Bragin panterski skok na 3. mjesto!

Ekipa sa severa Portugalije rutinski oborila Tondelu - 2:0.

Fudbal 17.01.2017 | 08:00
Braga je upisala očekivane bodove u okršaju sa poslednjeplasiranom Tondelom (2:0) i sa tri nova boda preskočila lisabonski Sporting na trećem mestu portuglaske Primeire.

Za novu, ukupno 11. pobedu ekipe trenera Simaoa pobrinuo se napadač domaćina Rui Fonte koji je golovima u drugom delu doneo Bragi trijumf posle ne tako atraktivnog prvog poluvemena u kojem su mreže mirovale. Prvim golopm su ga su gosti častili jer su očajno intervenisali, dok je drugi u 82. minutu Fonte sam postigao i to lepim udarcem glavom posle kornera sa desne strane.

Srpski internacionalci u redovima Brage Nikola Stojiljković i Lazar Rosić dobili su šansu u drugom poluvremenu, ali bez zapaženijeg učinka, s tim da je defanzivac Rosić odigrao poslednjih desetak minuta, dok je nekadašnji napadač reprezentacije Srbije nastupao u poslednjih pola sata.