ИТА: Реми у Торину - Љајић асистирао и промашио пенал!

Није Милан освојио бод, него је Торино изгубио три! Сви ће упирати прстом у Љајића...! Росонери се једва спасли пораза у једном од дербија 20. кола Серије А.

Фудбал 16.01.2017 | 23:10
Није Милан освојио бод, него је Торино испустио победу! У једном од најзанимљивијих дуела досадашњег тока сезоне у Италији, Бикови Синише Михајловића надиграли су Росонере у првих 45 минута, имали два гола вишка - Адем Љајић промашио пенал за 3:0- и сигуран путоказ ка великој победи, али у другом делу потпуно су укочили, необјашњиво склонили ногу са гаса и дозволили гостима да се ишчупају - 2:2.

Утисак је да је Миха у потпуности тактички надвисио Винћенца Монтелу, ако ништа друго, оно бар у првом полувремену, затворио је Суса, обезглавио тим са Сан Сира и тако га натерао да у само четири минута средином првог дела чак два пута капитулира. Први гол дело је изванредног Андрее Белотија који је на случајну асистенцију Адема Љајића (покушао да шутира, није добро захватио лопту) савладао Донаруму у 21. минуту. Свему је претходио мајсторски соло продор Јага Фалкеа који је уз аут линију тако протурио лопту кроз ноге Ромањолију да овај три секунде није знао где се налази...

Милан јесте имао лопту више у поседу, али пошто није знао шта ће са њом, у последњеој трећини терена био је тотално безопасан. За то време Бикове мало служи и срећа, па у једном карамболу у шеснаестерцу гостију лопту некако долази до Бенасија који се сјајно сналази и по други пут тера Донаруму на капитулацију. Играо се 26. минут.

Можда и кључни моменат утакмице догодио се у 31. минуту. неопрезни Абате скривио је пенал. Љајић је отео лопту и решио да он пуца. Милан који се у тим моментима распадао тоталне катастрофе спасао је Донарума, или боље рећи Адем Љајић, пошто је тукао ужасно лоше, по средини гола.

Монтела је разбудио своје изабранике на паузи, док су се Михајловићеви изабраници, очигледно опијени убедљивим вођством, мало успавали. Росонери су после десет минута игре у другом полувремену стигли до 1:2. Бертолаћи је угурао лопту у мрежу Торина. Неких двадесетак минута Милан је одиграо на свом нивоу од 46. минута и у том периоду успео је и да поравна поготком Баке са беле тачке.

Иако се у финишу играло без гарда резултат се више није мењао...

Други наш интернационалац из редова Торина Саша Лукић играо је од 67. минута уместоВалдифјорија. Такође, треба поменути да су гости меч завршили са десеторицом на терену јер је Ромањоли искључен у самом финишу сусрета.