ITA: Remi u Torinu - Ljajić asistirao i promašio penal!

Nije Milan osvojio bod, nego je Torino izgubio tri! Svi će upirati prstom u Ljajića...! Rosoneri se jedva spasli poraza u jednom od derbija 20. kola Serije A.

Fudbal 16.01.2017 | 23:10
Nije Milan osvojio bod, nego je Torino ispustio pobedu! U jednom od najzanimljivijih duela dosadašnjeg toka sezone u Italiji, Bikovi Siniše Mihajlovića nadigrali su Rosonere u prvih 45 minuta, imali dva gola viška - Adem Ljajić promašio penal za 3:0- i siguran putokaz ka velikoj pobedi, ali u drugom delu potpuno su ukočili, neobjašnjivo sklonili nogu sa gasa i dozvolili gostima da se iščupaju - 2:2.

Utisak je da je Miha u potpunosti taktički nadvisio Vinćenca Montelu, ako ništa drugo, ono bar u prvom poluvremenu, zatvorio je Susa, obezglavio tim sa San Sira i tako ga naterao da u samo četiri minuta sredinom prvog dela čak dva puta kapitulira. Prvi gol delo je izvanrednog Andree Belotija koji je na slučajnu asistenciju Adema Ljajića (pokušao da šutira, nije dobro zahvatio loptu) savladao Donarumu u 21. minutu. Svemu je prethodio majstorski solo prodor Jaga Falkea koji je uz aut liniju tako proturio loptu kroz noge Romanjoliju da ovaj tri sekunde nije znao gde se nalazi...

Milan jeste imao loptu više u posedu, ali pošto nije znao šta će sa njom, u poslednjeoj trećini terena bio je totalno bezopasan. Za to vreme Bikove malo služi i sreća, pa u jednom karambolu u šesnaestercu gostiju loptu nekako dolazi do Benasija koji se sjajno snalazi i po drugi put tera Donarumu na kapitulaciju. Igrao se 26. minut.

Možda i ključni momenat utakmice dogodio se u 31. minutu. neoprezni Abate skrivio je penal. Ljajić je oteo loptu i rešio da on puca. Milan koji se u tim momentima raspadao totalne katastrofe spasao je Donaruma, ili bolje reći Adem Ljajić, pošto je tukao užasno loše, po sredini gola.

Montela je razbudio svoje izabranike na pauzi, dok su se Mihajlovićevi izabranici, očigledno opijeni ubedljivim vođstvom, malo uspavali. Rosoneri su posle deset minuta igre u drugom poluvremenu stigli do 1:2. Bertolaći je ugurao loptu u mrežu Torina. Nekih dvadesetak minuta Milan je odigrao na svom nivou od 46. minuta i u tom periodu uspeo je i da poravna pogotkom Bake sa bele tačke.

Iako se u finišu igralo bez garda rezultat se više nije menjao...

Drugi naš internacionalac iz redova Torina Saša Lukić igrao je od 67. minuta umestoValdifjorija. Takođe, treba pomenuti da su gosti meč završili sa desetoricom na terenu jer je Romanjoli isključen u samom finišu susreta.