ПОР: Порто пришао Бенфики на минус четири!

Змајеви искористили кикс Бенфике и вратили се у шампионску трку.

Фудбал 16.01.2017 | 09:45
Жив је Порто, још има шансе за титулу. Змајеви су на најбољи могући начин искористили кикс Бенфике и без обзира на брљитине у досадашњем току шампионата смањили разлику у односу на лидера, победивши Мореиренсе - 3:0.

Екипа Нуна Еспирита Санта скоро да се није ни ознојила да би савладала један од најлошијих састава у португалској Примеири, па се може констатовати како је са пола гаса одрадила посао и пришла Бенфики на само четири бода.

Домаћин је повео у 30. минуту, поготком Бразилца Алекса Телеса, чији шут из слободног ударца је најпре одбранио голман Макаридзе, али је у наставку акције Грузин био немоћан. Већ тад се могло претпоставити да Порто неће имати проблема, а меч је практично био решен у завршници првог дела кад је Андре Силва главом постигао гол за 2:0, да би у надокнади тог дела игре гости остали са играчем мање, услед искључења Чика Гералдеса.

Тачку на победу орта ставио је Шпанац Иван Маркано, главом после корнера у 62. минуту.