POR: Porto prišao Benfiki na minus četiri!

Zmajevi iskoristili kiks Benfike i vratili se u šampionsku trku.

Fudbal 16.01.2017 | 09:45
Živ je Porto, još ima šanse za titulu. Zmajevi su na najbolji mogući način iskoristili kiks Benfike i bez obzira na brljitine u dosadašnjem toku šampionata smanjili razliku u odnosu na lidera, pobedivši Moreirense - 3:0.

Ekipa Nuna Espirita Santa skoro da se nije ni oznojila da bi savladala jedan od najlošijih sastava u portugalskoj Primeiri, pa se može konstatovati kako je sa pola gasa odradila posao i prišla Benfiki na samo četiri boda.

Domaćin je poveo u 30. minutu, pogotkom Brazilca Aleksa Telesa, čiji šut iz slobodnog udarca je najpre odbranio golman Makaridze, ali je u nastavku akcije Gruzin bio nemoćan. Već tad se moglo pretpostaviti da Porto neće imati problema, a meč je praktično bio rešen u završnici prvog dela kad je Andre Silva glavom postigao gol za 2:0, da bi u nadoknadi tog dela igre gosti ostali sa igračem manje, usled isključenja Čika Geraldesa.

Tačku na pobedu orta stavio je Španac Ivan Markano, glavom posle kornera u 62. minutu.