Видео - КАН: Најбољи играч Африке спријечио бруку Алжира! Сенегал први до побједе!

Ријад Махрез у 82. минуту зауставио Зимбабве на путу ка првој победи на овогодишњем АКН. Ако не може за Ливерпул - може за домовину! Сенегал је прва репрезентација на овогодишњем АКН која је уписала победу.

Фудбал 16.01.2017 | 09:00
Афрички куп нација навикао нас је на изненађења у групној фази, а одмах на старту такмичења у групи "Б" – то је приредила репрезентација Зимбабвеа.

У свом трећем наступу на овом такмичењу по први пут су одиграли нерешено, мада су били близу победе против једног од фаворита шампионата, репрезентације Алжира, али је најбољи фудбалер Африке Ријад Махрез то осујетио у 82. минуту.

Фудбалер Лестера је био стрелац и првог гола на мечу (12. минут), али су фудбалери из Зимбабвеа већ до истека првих пола сата фудбала водили головима Махачија у Мушеквија.

Трајала је та предност дуго, одлично су се бранили "гости", али на крају: Алжир – Зимбабве 2:2 (1:2)

После јучерашњих резултата који су завршени ремијем, наставља се овај тренд.

Три од три меча завршена су без победника.

Ако не може за Ливерпул - може за домовину! Сенегал је прва репрезентација на овогодишњем АКН која је уписала победу.

После три ремија у прве три утакмице АКН - коначно и један тријумф.

Фудбалери Сенегала, који су међу фаворитима на овогодишњем првенству Африке, савладали су репрезентацију Туниса упркос томе што нису доминирали у поседу и шансама и победом су отпочели поход на трофеј који никада нису освојили.

Већ после пола сата фудбала, формално "гости", водили су против Тунишана головима Садија Манеа и Каре Мбођа, а тај резултат остао је на снази до краја меча.

ТУНИС – СЕНЕГАЛ 0:2 (0:2)

Вихорно крило Ливерпула Садио Мане, који је данашњи реми против Манчестер јунајтеда пропустио због обавеза према репрезентацији, постигао је гол у 10. минуту из пенала којим је његова репрезентација повела.

Збуњени играчи Туниса, који су тек у наставку ушли у шансе, су у 30. минуту губили два разлике пошто је Кара Мбођи добро искористио корнер Кеите.

У наредном мечу Сенегал игра против Зимбабвеа, а Тунис против Алжира.