Video - KAN: Najbolji igrač Afrike spriječio bruku Alžira! Senegal prvi do pobjede!

Rijad Mahrez u 82. minutu zaustavio Zimbabve na putu ka prvoj pobedi na ovogodišnjem AKN. Ako ne može za Liverpul - može za domovinu! Senegal je prva reprezentacija na ovogodišnjem AKN koja je upisala pobedu.

Fudbal 16.01.2017 | 09:00
Afrički kup nacija navikao nas je na iznenađenja u grupnoj fazi, a odmah na startu takmičenja u grupi "B" – to je priredila reprezentacija Zimbabvea.

U svom trećem nastupu na ovom takmičenju po prvi put su odigrali nerešeno, mada su bili blizu pobede protiv jednog od favorita šampionata, reprezentacije Alžira, ali je najbolji fudbaler Afrike Rijad Mahrez to osujetio u 82. minutu.

Fudbaler Lestera je bio strelac i prvog gola na meču (12. minut), ali su fudbaleri iz Zimbabvea već do isteka prvih pola sata fudbala vodili golovima Mahačija u Mušekvija.

Trajala je ta prednost dugo, odlično su se branili "gosti", ali na kraju: Alžir – Zimbabve 2:2 (1:2)

Posle jučerašnjih rezultata koji su završeni remijem, nastavlja se ovaj trend.

Tri od tri meča završena su bez pobednika.

Ako ne može za Liverpul - može za domovinu! Senegal je prva reprezentacija na ovogodišnjem AKN koja je upisala pobedu.

Posle tri remija u prve tri utakmice AKN - konačno i jedan trijumf.

Fudbaleri Senegala, koji su među favoritima na ovogodišnjem prvenstvu Afrike, savladali su reprezentaciju Tunisa uprkos tome što nisu dominirali u posedu i šansama i pobedom su otpočeli pohod na trofej koji nikada nisu osvojili.

Već posle pola sata fudbala, formalno "gosti", vodili su protiv Tunišana golovima Sadija Manea i Kare Mbođa, a taj rezultat ostao je na snazi do kraja meča.

TUNIS – SENEGAL 0:2 (0:2)

Vihorno krilo Liverpula Sadio Mane, koji je današnji remi protiv Mančester junajteda propustio zbog obaveza prema reprezentaciji, postigao je gol u 10. minutu iz penala kojim je njegova reprezentacija povela.

Zbunjeni igrači Tunisa, koji su tek u nastavku ušli u šanse, su u 30. minutu gubili dva razlike pošto je Kara Mbođi dobro iskoristio korner Keite.

U narednom meču Senegal igra protiv Zimbabvea, a Tunis protiv Alžira.