ИТА: Рома на "-1", Србин и Босанац гурају Лацио!

Фудбалери Роме су побједом над Удинезеом (0:1) поново стигли на само бод заостатка за лидером Јувентусом, који има и двије утакмице мање. Градски ривал Лацио такође славио захваљујући Сенаду Лулићу и Сергеју Милинковић-Савићу.

Фудбал 15.01.2017 | 17:30
Послије минималног пораза од Јувеа, римска "вучица" је трећим узастопним тријумфом поново стигла до прилике да се бори за "скудето" с обзиром да је на само бод минуса у односу на "стару даму" из Торина, која додуше има два меча мање.

До побједе на "Фриулију" односно "Дачија Арени", Римљани су стигли голом Рађе Наинголана у 12. минуту, али је потез дана у Удинама био промашај "небу под облаке" Едина Џеке из пенала након што је шест минута касније у казненом простору руком играо Давид Фараони.

Небеско-плави дио Рима је такође имао разлога за славље.

Лацио је послије преокрета стигао до побједе над Аталантом (2:1) на крилима српско-босанске везе.
Најприје је тим из Бергама повео полуволејем Андрее Петање у 21. минуту, да би у судијској надокнади првог дијела репрезентативац Босне и Херцеговине сјајним центаршутем пронашао у петерцу Сергеја Милинковић- Савића, који је главом погодио за 1:1.

Српски везиста је у у 67. минуту "лоптом са очима" омогућио Лацију једанаестерац - Ћиру Имобилеа је оборио голман Аталанте Етрит Бериша, а Имобиле је са "креча" додао и 11. рецку на свој голгетерски салдо - 2:1.

Имао је Сергеј стопостотну шансу да "овјери" побједу у 84. минуту кад се нашао сам испред голмана гостију, али је шутирао изнад пречке.

На његову срећу, три бода су освојена по 12. пут за четврту позицију Лација на табели.

Тик изнад РИмјана су фудбалери Наполија, који су тек у другом полувремену сломили отпор "фењераша" Пескаре (3:0).

Почетком другог дијела, Лоренцо Тонели и Марек Хамшик су осигурали нови тријумф екипи под Везувом, који на чак девет узастопних мечева није осјетио горчину пораза.

"Тачку на и" ставио је Белгијанац Дрис Мертенс пет минута прије краја...

Гости су у четвртом минуту судијске надокнаде успјели да из једанаестерца постигну почасни гол, а стријелац је био Ђанлука Капрари.