ИТА: Преокрет Каљарија против Ђеное!

Фудбалери Каљарија савладали су Ђеноу са 4:1, после сјајног преокрета у 20. колу Серије А.

Фудбал 15.01.2017 | 15:30
Гости су повели на Сардинији у 28. минуту преко Ђованија Симеонеа, али Каљари експресно преокреће у финишу полувремена погоцима Марка Боријела и Жоаа Педра.

Пола сата пре краја домаћин постиже још два гола у кратком периоду, а опет је стрелац био Боријело, уз Дијега Фаријаса који је погодио са беле тачке.

Каљари је другом победом у последња три кола стигао до средине табеле са 26 бодова, док је Ђеноа четвртим поразом у низу пала на 15. са 23.

Српски фудбалери Никола Нинковић и Дарко Лазовић су шансу у тиму Ђеное добили као резерве. Бивши везиста Партизана је је ушао у 58, а некадашње крило Црвене звезде у 75. минуту. Нинковић је успео једном да шутира са дистанце, али је лопта отишла далеко од гола Каљарија.

У следећем колу Каљари гостује другопласираној Роми, док Ђеноа чека дављеника Кротоне.