ITA: Preokret Kaljarija protiv Đenoe!

Fudbaleri Kaljarija savladali su Đenou sa 4:1, posle sjajnog preokreta u 20. kolu Serije A.

Fudbal 15.01.2017 | 15:30
Gosti su poveli na Sardiniji u 28. minutu preko Đovanija Simeonea, ali Kaljari ekspresno preokreće u finišu poluvremena pogocima Marka Borijela i Žoaa Pedra.

Pola sata pre kraja domaćin postiže još dva gola u kratkom periodu, a opet je strelac bio Borijelo, uz Dijega Farijasa koji je pogodio sa bele tačke.

Kaljari je drugom pobedom u poslednja tri kola stigao do sredine tabele sa 26 bodova, dok je Đenoa četvrtim porazom u nizu pala na 15. sa 23.

Srpski fudbaleri Nikola Ninković i Darko Lazović su šansu u timu Đenoe dobili kao rezerve. Bivši vezista Partizana je je ušao u 58, a nekadašnje krilo Crvene zvezde u 75. minutu. Ninković je uspeo jednom da šutira sa distance, ali je lopta otišla daleko od gola Kaljarija.

U sledećem kolu Kaljari gostuje drugoplasiranoj Romi, dok Đenoa čeka davljenika Krotone.