ПЛ: Рапсодија Тотенхема! Арсенал и Челси убједљиви! Добио и Хал!

Фудбалери Тотенхема убедљиво су савладали Вест Бромвич Албион са 4:0, у првом мечу 21. кола енглеске Премијер лиге. Арсенал убедљив, 'маказице' Керола, победио и Хал! Арсенал и Вест Хем забележили су убедљиве победе, а после девет мечева славио је и Хал Сити. Челси силан и без Косте, 'Лисице' без шанси! Екипа Челсија убедљиво је савладала Лестер Сити у гостима у последњем суботњем мечу 21. кола Премијер лиге – 3:0 (1:0).

Фудбал 14.01.2017 | 23:20
"Певци" су до шесте узастопне победе стигла са по два гола у оба полувремена, а хет-трик је забележио Хари Кејн.

Капитен је донео вођство у 12. минуту на асистенцију Кристијана Ериксена, да би у 26. Гарет Меколи аутоголом дуплирао предност домаћина.

Тотенхем тачку на победу ставља крајем меча са још два гола Кејна у року од пет минута, на додавање Кајло Вокера и Делеа Алија, који је осми пут асисторао капитену у сезони.

Тим Маурисија Поћетина је преузео другу позицију на табели бар на један дан, има бод више од Ливерпула који у недељу гостује највећем ривалу Манчестер Јунајтеду, који је непоражен у последњих 15 утакмица.

Тотенхем у следећем колу гостује још једном кандидату за титулу, Манчестер Ситију. ВБА је поражен после две победе у низу, са 29 бодова остаће на осмој позицији после овог кола. У следећем дочекује Сандерленд.

Арсенал убедљив, 'маказице' Керола, победио и Хал! Арсенал и Вест Хем забележили су убедљиве победе у 21. колу Премијер лиге, а после девет мечева славио је и Хал Сити.

'Тобџије' нису имале проблема да дођу до бодова у Свонсију против Ситија 4:0 (1:0), а исто се може рећи и за 'Чекићаре' који су поразили гостујући Кристал Палас – 3:0 (0:0).

С друге стране, 'Тигрови' су после шест пораза и три ремија успели да упишу веома важна три бода, пошто су на домаћем терену били бољи од Борнмута – 3:1 (1:1).

У преосталим сусретима одиграним у традиционалном поподневном термину, Барнли је поготком Џоија Бартона у финишу савладао Саутемптон, за који је до 68. минута играо Душан Тадић, Стоук Сити је са 3:1 (3:1) славио у Сандерленду, док су Вотфорд и Мидлзбро одиграли меч без погодака.

У недељу су на програму још два дуела, најпре ће Евертон од 14.30 угостити Манчестер Сити, а дерби кола игра се од 17 часова у Манчестеру – где ће Јунајтед дочекати Ливерпул.

Екипа Арсена Венгера је на реми с Борнмутом одговорила сигурном партијом у Велсу, а бедем домаћина пробио је Оливије Жиру у 37. минуту.

Алексис Санчес је центрирао, ударац Месута Езила главом био је изблокиран, али се Француз нашао на правом месту и са ивице петерца само ћушнуо лопту у мрежу.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би после девет минута игре у наставку, после шута Алекса Ивобија, лопта од ноге Џека Корка лобовала Лукаша Фабијанског за 2:0.

И трећи гол био је 'дело' играча 'Лабудова', и то још једном после шута млађаног Нигеријца. Овога пута се његов покушај ударца одбио од ноге Кајла Нотона и завршио у мрежи.

Коначан резултат сусрета поставио је Санчес у 73. минуту, када је испратио акцију својих саиграча и уз мало среће закуцао лопту у гол Свонсија.

Иако су играли без Димитијеа Пајеа, чије је понашање и захтевање трансфера претходних дана узбуркало све у тиму Славена Билића, играчи Вест Хема су у другом полувремену у потпуности сломили госте из Лондона.

Имали су и 'Орлови' неколико прилика у првих 45 минута, али су на крају ипак потпуно заслужено поражени.

За вођство 'Чекићара' погодио је Софијан Фегули у 68. минуту. Претходно је Микаел Антонио сјајно испратио пâс у дубину, обишао голмана гостију и заврнуо лопту на петерац, одакле је Алжирац само скреће у празну мрежу.

Наставио је Вест Хем са нападима, да би десетак минута касније Антонио уписао нову асистенцију, а Енди Керол постигао један од најбољих голова године. Повратник на терен је сачекао лопту и онда мајсторски ухватио 'маказице', слабијом левом ногом, сместивши је у саме рашље.

Четири минута пре истека регуларног тока Антонио је комплетирао хет-трик додавања за гол, а Мануел Ланцини одлично истрчао и са ивице казненог лобовао Вејна Хенесија.

Челси силан и без Косте, 'Лисице' без шанси! Екипа Челсија убедљиво је савладала Лестер Сити у гостима у последњем суботњем мечу 21. кола Премијер лиге – 3:0 (1:0).

'Плавцима' Антонија Контеа нимало није фалио Дијего Коста, кога је италијански менаџер наводно избацио из тима јер жели да оде у Кину, док 'Лисице' Клаудија Ранијерија нису имале ни најмању шансу да остану непоражене.

Челси се на 'Кинг Пауер' стадиону вратио на победники колосек, после пораза од Тотенхем Хотспура у прошлом колу, па поново има седам бодова више од 'Певаца', односно осам од Ливерпула, који има меч мање.

Гости су од самог старта преузели контролу, да би већ после шест минута игре стигли до вођства. После центаршута с десног крила, лопта се одбила до Маркоса Алонса, а леви бек Челсија лако је савладао Каспера Шмајхела.

До полувремена није било превише узбуђења, Челси је контролисао дешавања на терену, пре него што је, после шест минута наставка, Алонсо још једном савладао данског голмана.

Овога пута, лопта се поново одбила до Шпанца, који сада шутира са ивице казненог простора и уз помоћ Веса Моргана шаље лопту у гол.

Домаћин је покушао да одговори и да се евентуално врати у меч, али је све било готово у 71. минуту – када је Педро главом поставио коначан резултат, после дивне комбинације са Вилијаном.