PL: Rapsodija Totenhema! Arsenal i Čelsi ubjedljivi! Dobio i Hal!

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su savladali Vest Bromvič Albion sa 4:0, u prvom meču 21. kola engleske Premijer lige. Arsenal ubedljiv, 'makazice' Kerola, pobedio i Hal! Arsenal i Vest Hem zabeležili su ubedljive pobede, a posle devet mečeva slavio je i Hal Siti. Čelsi silan i bez Koste, 'Lisice' bez šansi! Ekipa Čelsija ubedljivo je savladala Lester Siti u gostima u poslednjem subotnjem meču 21. kola Premijer lige – 3:0 (1:0).

Fudbal 14.01.2017 | 23:20
"Pevci" su do šeste uzastopne pobede stigla sa po dva gola u oba poluvremena, a het-trik je zabeležio Hari Kejn.

Kapiten je doneo vođstvo u 12. minutu na asistenciju Kristijana Eriksena, da bi u 26. Garet Mekoli autogolom duplirao prednost domaćina.

Totenhem tačku na pobedu stavlja krajem meča sa još dva gola Kejna u roku od pet minuta, na dodavanje Kajlo Vokera i Delea Alija, koji je osmi put asistorao kapitenu u sezoni.

Tim Maurisija Poćetina je preuzeo drugu poziciju na tabeli bar na jedan dan, ima bod više od Liverpula koji u nedelju gostuje najvećem rivalu Mančester Junajtedu, koji je neporažen u poslednjih 15 utakmica.

Totenhem u sledećem kolu gostuje još jednom kandidatu za titulu, Mančester Sitiju. VBA je poražen posle dve pobede u nizu, sa 29 bodova ostaće na osmoj poziciji posle ovog kola. U sledećem dočekuje Sanderlend.

Arsenal ubedljiv, 'makazice' Kerola, pobedio i Hal! Arsenal i Vest Hem zabeležili su ubedljive pobede u 21. kolu Premijer lige, a posle devet mečeva slavio je i Hal Siti.

'Tobdžije' nisu imale problema da dođu do bodova u Svonsiju protiv Sitija 4:0 (1:0), a isto se može reći i za 'Čekićare' koji su porazili gostujući Kristal Palas – 3:0 (0:0).

S druge strane, 'Tigrovi' su posle šest poraza i tri remija uspeli da upišu veoma važna tri boda, pošto su na domaćem terenu bili bolji od Bornmuta – 3:1 (1:1).

U preostalim susretima odigranim u tradicionalnom popodnevnom terminu, Barnli je pogotkom Džoija Bartona u finišu savladao Sautempton, za koji je do 68. minuta igrao Dušan Tadić, Stouk Siti je sa 3:1 (3:1) slavio u Sanderlendu, dok su Votford i Midlzbro odigrali meč bez pogodaka.

U nedelju su na programu još dva duela, najpre će Everton od 14.30 ugostiti Mančester Siti, a derbi kola igra se od 17 časova u Mančesteru – gde će Junajted dočekati Liverpul.

Ekipa Arsena Vengera je na remi s Bornmutom odgovorila sigurnom partijom u Velsu, a bedem domaćina probio je Olivije Žiru u 37. minutu.

Aleksis Sančes je centrirao, udarac Mesuta Ezila glavom bio je izblokiran, ali se Francuz našao na pravom mestu i sa ivice peterca samo ćušnuo loptu u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi posle devet minuta igre u nastavku, posle šuta Aleksa Ivobija, lopta od noge Džeka Korka lobovala Lukaša Fabijanskog za 2:0.

I treći gol bio je 'delo' igrača 'Labudova', i to još jednom posle šuta mlađanog Nigerijca. Ovoga puta se njegov pokušaj udarca odbio od noge Kajla Notona i završio u mreži.

Konačan rezultat susreta postavio je Sančes u 73. minutu, kada je ispratio akciju svojih saigrača i uz malo sreće zakucao loptu u gol Svonsija.

Iako su igrali bez Dimitijea Pajea, čije je ponašanje i zahtevanje transfera prethodnih dana uzburkalo sve u timu Slavena Bilića, igrači Vest Hema su u drugom poluvremenu u potpunosti slomili goste iz Londona.

Imali su i 'Orlovi' nekoliko prilika u prvih 45 minuta, ali su na kraju ipak potpuno zasluženo poraženi.

Za vođstvo 'Čekićara' pogodio je Sofijan Feguli u 68. minutu. Prethodno je Mikael Antonio sjajno ispratio pâs u dubinu, obišao golmana gostiju i zavrnuo loptu na peterac, odakle je Alžirac samo skreće u praznu mrežu.

Nastavio je Vest Hem sa napadima, da bi desetak minuta kasnije Antonio upisao novu asistenciju, a Endi Kerol postigao jedan od najboljih golova godine. Povratnik na teren je sačekao loptu i onda majstorski uhvatio 'makazice', slabijom levom nogom, smestivši je u same rašlje.

Četiri minuta pre isteka regularnog toka Antonio je kompletirao het-trik dodavanja za gol, a Manuel Lancini odlično istrčao i sa ivice kaznenog lobovao Vejna Henesija.

Čelsi silan i bez Koste, 'Lisice' bez šansi! Ekipa Čelsija ubedljivo je savladala Lester Siti u gostima u poslednjem subotnjem meču 21. kola Premijer lige – 3:0 (1:0).

'Plavcima' Antonija Kontea nimalo nije falio Dijego Kosta, koga je italijanski menadžer navodno izbacio iz tima jer želi da ode u Kinu, dok 'Lisice' Klaudija Ranijerija nisu imale ni najmanju šansu da ostanu neporažene.

Čelsi se na 'King Pauer' stadionu vratio na pobedniki kolosek, posle poraza od Totenhem Hotspura u prošlom kolu, pa ponovo ima sedam bodova više od 'Pevaca', odnosno osam od Liverpula, koji ima meč manje.

Gosti su od samog starta preuzeli kontrolu, da bi već posle šest minuta igre stigli do vođstva. Posle centaršuta s desnog krila, lopta se odbila do Markosa Alonsa, a levi bek Čelsija lako je savladao Kaspera Šmajhela.

Do poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, Čelsi je kontrolisao dešavanja na terenu, pre nego što je, posle šest minuta nastavka, Alonso još jednom savladao danskog golmana.

Ovoga puta, lopta se ponovo odbila do Španca, koji sada šutira sa ivice kaznenog prostora i uz pomoć Vesa Morgana šalje loptu u gol.

Domaćin je pokušao da odgovori i da se eventualno vrati u meč, ali je sve bilo gotovo u 71. minutu – kada je Pedro glavom postavio konačan rezultat, posle divne kombinacije sa Vilijanom.