ШПА: ''Нула'' Билбаа! Барса се приближава Реалу! ''Мини'' Атлетика!

Атлетик Билбао освојио је само бод на гостовању Леганесу, у 18. колу шпанске Ла лиге. Фудбалери Барселоне декласирали су на Камп Ноу Лас Палмас – 5:0. Гаитан донео Атлетику трећу узастопну победу! Фудбалери Атлетико Мадрида остварили су трећу узастопну победу у Примери, пошто су са 1:0 савладали Бетис.

Фудбал 14.01.2017 | 23:10
Баскијски тим је и добро прошао јер је домаћин имао боље шансе током меча, посебно у првих 45 минута.

Билбао је другим ремијем у низу угрозио борбу за пласман у Европу, заостаје бод за Реал Сосиједадом који има меч мање.

С друге стране, Леганес је ремизорао четврти пут у последњих пет кола, на пет бодова је од зоне испадања.

Билбао у следећем колу дочекује Атлетико Мадрид, док Леганес гостује Алавесу.

Фудбалери Барселоне декласирали су на Камп Ноу Лас Палмас у 18. колу шпанске Ла лиге – 5:0.

Голове за екипу Луиса Енрикеа постигли су Луис Суарес, који је био двоструки стрелац, Лионел Меси, Арда Туран, а први пут се у листу стрелаца уписао и Алеикс Видал.

У првом полувремену није било превише узбуђења, па се на одмор отишло минималним резултатом. Домаћини су повели голом уругвајског репрезентативца Луиса Суареса у 14. минуту меча на асистенцију Андреа Гомеса.

У наставку меча ’Блауграни’ су у потпуности диктирали темпо и гости нису имали решења за нападе Каталонаца, који су за само седам минута постигли још три гола.

Лионел Меси је у 52. постигао гол из одбитка, после грешке голмана, да би само пет минута касније, стрелац првог поготка примио пас у шеснаестерцу и закуцао лопту лопту у десни угао Хавија Вараса.

Арда Туран уписао је свој трећи гол у сезони у 59. минуту, а први погодак у дресу Каталонског тима постигао је бивши играч Валенсије Алеикс Видал, који је у 80. минуту поставио коначан резултат.

Барселона је овим тријумфом смањила заостатак на два бода од водећег на табели Реал Мадрида, који има два меча мање.

Лас Палмас је осми на табели са 24 бода.

Гаитан донео Атлетику трећу узастопну победу! Фудбалери Атлетико Мадрида остварили су трећу узастопну победу у Примери, пошто су са 1:0 савладали Бетис.

Стрелац на Висенте Калдерону био је Николас Гаитан у осмом минуту меча.

После убачене лопте у шеснаестерцу, неко од играча противничког тима закачио је лопту, а на правом месту био је Гаитан који је уклизавањем постгао гол.

Иако су фудбалери Бетиса имали више шутева ка голу нису успели да угрозе гол голмана Моје.

Атлетико после 18 кола има 34 бода, два бода мање и утакмицу више од трећепласиране Севиље.

Бетис је на 14. месту шпанског првенства са 21 бодом.

Српски фудбалер Дарко Брашанац играо је до 66. минута за екипу Бетиса.

У последњем мечу дана, Депортиво и Виљареал одиграли су сусрет без погодака у Ла Коруњи.