ŠPA: ''Nula'' Bilbaa! Barsa se približava Realu! ''Mini'' Atletika!

Atletik Bilbao osvojio je samo bod na gostovanju Leganesu, u 18. kolu španske La lige. Fudbaleri Barselone deklasirali su na Kamp Nou Las Palmas – 5:0. Gaitan doneo Atletiku treću uzastopnu pobedu! Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su treću uzastopnu pobedu u Primeri, pošto su sa 1:0 savladali Betis.

Fudbal 14.01.2017 | 23:10
Baskijski tim je i dobro prošao jer je domaćin imao bolje šanse tokom meča, posebno u prvih 45 minuta.

Bilbao je drugim remijem u nizu ugrozio borbu za plasman u Evropu, zaostaje bod za Real Sosijedadom koji ima meč manje.

S druge strane, Leganes je remizorao četvrti put u poslednjih pet kola, na pet bodova je od zone ispadanja.

Bilbao u sledećem kolu dočekuje Atletiko Madrid, dok Leganes gostuje Alavesu.

Fudbaleri Barselone deklasirali su na Kamp Nou Las Palmas u 18. kolu španske La lige – 5:0.

Golove za ekipu Luisa Enrikea postigli su Luis Suares, koji je bio dvostruki strelac, Lionel Mesi, Arda Turan, a prvi put se u listu strelaca upisao i Aleiks Vidal.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, pa se na odmor otišlo minimalnim rezultatom. Domaćini su poveli golom urugvajskog reprezentativca Luisa Suaresa u 14. minutu meča na asistenciju Andrea Gomesa.

U nastavku meča ’Blaugrani’ su u potpunosti diktirali tempo i gosti nisu imali rešenja za napade Katalonaca, koji su za samo sedam minuta postigli još tri gola.

Lionel Mesi je u 52. postigao gol iz odbitka, posle greške golmana, da bi samo pet minuta kasnije, strelac prvog pogotka primio pas u šesnaestercu i zakucao loptu loptu u desni ugao Havija Varasa.

Arda Turan upisao je svoj treći gol u sezoni u 59. minutu, a prvi pogodak u dresu Katalonskog tima postigao je bivši igrač Valensije Aleiks Vidal, koji je u 80. minutu postavio konačan rezultat.

Barselona je ovim trijumfom smanjila zaostatak na dva boda od vodećeg na tabeli Real Madrida, koji ima dva meča manje.

Las Palmas je osmi na tabeli sa 24 boda.

Gaitan doneo Atletiku treću uzastopnu pobedu! Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su treću uzastopnu pobedu u Primeri, pošto su sa 1:0 savladali Betis.

Strelac na Visente Kalderonu bio je Nikolas Gaitan u osmom minutu meča.

Posle ubačene lopte u šesnaestercu, neko od igrača protivničkog tima zakačio je loptu, a na pravom mestu bio je Gaitan koji je uklizavanjem postgao gol.

Iako su fudbaleri Betisa imali više šuteva ka golu nisu uspeli da ugroze gol golmana Moje.

Atletiko posle 18 kola ima 34 boda, dva boda manje i utakmicu više od trećeplasirane Sevilje.

Betis je na 14. mestu španskog prvenstva sa 21 bodom.

Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je do 66. minuta za ekipu Betisa.

U poslednjem meču dana, Deportivo i Viljareal odigrali su susret bez pogodaka u La Korunji.