ЕЛ: ЦСКА на +37, сви Срби двоцифрени! Галатасарај више није посљедњи!

РАСТУРАЊЕ! ЦСКА искалио бес над Миланом - 37 разлике! Милан Мачван био један од ретких ко је пружао отпор - 19 поена, 11 скокова. ЦСКА поштедео Армани, ОНАЈ рекорд Будућности важи! После 12 минута игре у Москви било је 41:9 и деловало је да ће бити остварена најубедљивија победа у историји Евролиге, али се то није догодило.

Кошарка 13.01.2017 | 20:20
Када првак Европе ЦСКА има три везана пораза онда је јасно да неко мора да плати цех. Посебно јер су Армејци играли у Москви. Тај неко је Олимпија Милано која је размонтирана у главном граду Москве резултатом 101:64.

ЦСКА је од првих минута ставио свима до знања како ће се ситуација развијати, а резултат се кретао од 29:9 до 41:9. Тада је већ било јасно да гостима следи катастрофа.

Разлика у класи је била више него очигледна, а у редовима гостију је мало ко успевао да пружи јачи отпор. Милан Мачван је одиграо прилично добру утакмицу, дао је 19 поена и имао 11 скокова и три асистенције. Мирослав Радуљица је додао 10 поена и три скока.

У домаћем тиму се највише показао Нандо Де Коло који је био веома инспирисан. Постигао је 22 поена и имао три асистенције. Милош Теодосић је додао 10 поена, седам асистенција и четири скока. Имао је и неке лепе потезе којима је излуђивао противника.

Ово је чак 10. узастопни пораз Олимпије, док је ЦСКА прекинуо мини-серију пораза и сада има скор 13-4 што је довољно за прво место.

Питање је докле ће Јасмин Репеша седети на клупи Олимпије после оваквих резултата.

Како су почели, кошаркаши ЦСКА из Москве озбиљно су запретили да поставе нови рекорд Евролиге када су најубедљивије победе у питању.

Али, када су подигли папучицу с гаса у трећој четвртини, било је јасно да ће "онај" пораз Будућности из 2003. године од Монтепаскија у Сијени - 112:49, до даљег остати највећа брука једног тима у "Ђордијевој Евролиги".

То, наравно, не значи да се овог петка 13. увече кошаркаши Арманија из Милана нису обрукали. Напротив - 101:64 (27:9, 29:16, 22:21, 23:18).

У једном тренутку било је и 42 поена разлике за Димитриса Итудиса против Јасмина Репеше (101:59), чији тим остаје на сам на зачељу Евролиге после 17. кола, јер...

У исто време, у утакмици која је такође почела у 18 часова, Галатасарај је захваљујући доброј другој четвртини и касније одржавању предности у мечу са Жалгирисом, стигао до пете победе и оставио италијанског представника са фењером у рукама - 87:79 (17:17, 23:17, 25:23, 22:22).

После 12 минута игре у Москви, резултат је износио 41:9, дакле 32 поена разлике и деловало је као да ће шампион Европе исписати историју, током друге четвртине предност Московљана износила је од 29 до 31 поена разлике рачунајући и резултат пред одлазак на одмор - 56:25, али су се гости колико-толико прибрали у трећој деоници и на тренутак имали "само" 22 поена заостатка.

Међутим, у четвртој четвртини кренула је поново да меље Итудисова машина, тако да је разлика расла и до поменутих 42 поена на уласку у последњи минут, када су гости везали шест поена и зауставили "штоперицу" на 37 разлике.

Галатасарај више није последњи! Жалгирис пао у Истанбулу.

После четири везана пораза коначно победа Галатасараја! Турски тим савладао је Жалгирис резултатом 87:79 (17:17, 23:17, 25:23, 20:20) и тако фењер препустио ужасном Арманију који је вечерас доживео још један пораз у низу.

Атаманови изабраници имали су контролу над утакмицом. Прву озбиљнију предност стекли су средином друге деонице - 27:21. После тројке Гулера домаћи су отишли су на плус осам (34:26) и то је била највећа разлика у првом делу, а касније су имали и десет поена вишка. Деловало је тада да Литванци немају начин да се врате, међутим успели су. Пет минута пре краја после коша Јанкунаса Жалгирис је пришао на поен разлике. Исти играч одражаво је свој тим у животу још непуна два минута, да би онда у кључним моментима гости упали у кризу која им је дошал главе. За четири последња минута дали су само четири поена и положили су оружје.

Галату је до тријумфа водио новајлија Бруно Фитипалди, придошлица из Италије. Убацио је чак 21 поен. Јако добре роле имали су и Тибор Плајес (17), односно Синан Гулер (16). Наш Владимир Мицов био је расположен на свим пољима. Дао је 11 поена, ухватио пет лопти и поделио још толико асистенција.

Код гостију Мотум је био најбољи са 18 поена. Јанкунас је додао 14, Лекавичијус 11, аВестерман 10 уз осам асистенција...

21.00: Реал Мадрид - Макаби Тел Авив

ТАБЕЛА: ЦСКА 13-4, Олимпијакос 12-5, Реал 11-5, Басконија 11-6, Фенербахче 10-7, ПАО 9-7, Звезда 9-8, Дарушафака 9-8, Ефес 8-8, Бамберг 7-10, Уникс 7-10, Барселона 7-10, Макаби 6-10, Жалгирис 6-11, Галатасарај 5-12, Армани 4-13.

Извор: моззартспорт/мондо.рс