EL: CSKA na +37, svi Srbi dvocifreni! Galatasaraj više nije posljednji!

RASTURANJE! CSKA iskalio bes nad Milanom - 37 razlike! Milan Mačvan bio jedan od retkih ko je pružao otpor - 19 poena, 11 skokova. CSKA poštedeo Armani, ONAJ rekord Budućnosti važi! Posle 12 minuta igre u Moskvi bilo je 41:9 i delovalo je da će biti ostvarena najubedljivija pobeda u istoriji Evrolige, ali se to nije dogodilo.

Košarka 13.01.2017 | 20:20
Kada prvak Evrope CSKA ima tri vezana poraza onda je jasno da neko mora da plati ceh. Posebno jer su Armejci igrali u Moskvi. Taj neko je Olimpija Milano koja je razmontirana u glavnom gradu Moskve rezultatom 101:64.

CSKA je od prvih minuta stavio svima do znanja kako će se situacija razvijati, a rezultat se kretao od 29:9 do 41:9. Tada je već bilo jasno da gostima sledi katastrofa.

Razlika u klasi je bila više nego očigledna, a u redovima gostiju je malo ko uspevao da pruži jači otpor. Milan Mačvan je odigrao prilično dobru utakmicu, dao je 19 poena i imao 11 skokova i tri asistencije. Miroslav Raduljica je dodao 10 poena i tri skoka.

U domaćem timu se najviše pokazao Nando De Kolo koji je bio veoma inspirisan. Postigao je 22 poena i imao tri asistencije. Miloš Teodosić je dodao 10 poena, sedam asistencija i četiri skoka. Imao je i neke lepe poteze kojima je izluđivao protivnika.

Ovo je čak 10. uzastopni poraz Olimpije, dok je CSKA prekinuo mini-seriju poraza i sada ima skor 13-4 što je dovoljno za prvo mesto.

Pitanje je dokle će Jasmin Repeša sedeti na klupi Olimpije posle ovakvih rezultata.

Kako su počeli, košarkaši CSKA iz Moskve ozbiljno su zapretili da postave novi rekord Evrolige kada su najubedljivije pobede u pitanju.

Ali, kada su podigli papučicu s gasa u trećoj četvrtini, bilo je jasno da će "onaj" poraz Budućnosti iz 2003. godine od Montepaskija u Sijeni - 112:49, do daljeg ostati najveća bruka jednog tima u "Đordijevoj Evroligi".

To, naravno, ne znači da se ovog petka 13. uveče košarkaši Armanija iz Milana nisu obrukali. Naprotiv - 101:64 (27:9, 29:16, 22:21, 23:18).

U jednom trenutku bilo je i 42 poena razlike za Dimitrisa Itudisa protiv Jasmina Repeše (101:59), čiji tim ostaje na sam na začelju Evrolige posle 17. kola, jer...

U isto vreme, u utakmici koja je takođe počela u 18 časova, Galatasaraj je zahvaljujući dobroj drugoj četvrtini i kasnije održavanju prednosti u meču sa Žalgirisom, stigao do pete pobede i ostavio italijanskog predstavnika sa fenjerom u rukama - 87:79 (17:17, 23:17, 25:23, 22:22).

Posle 12 minuta igre u Moskvi, rezultat je iznosio 41:9, dakle 32 poena razlike i delovalo je kao da će šampion Evrope ispisati istoriju, tokom druge četvrtine prednost Moskovljana iznosila je od 29 do 31 poena razlike računajući i rezultat pred odlazak na odmor - 56:25, ali su se gosti koliko-toliko pribrali u trećoj deonici i na trenutak imali "samo" 22 poena zaostatka.

Međutim, u četvrtoj četvrtini krenula je ponovo da melje Itudisova mašina, tako da je razlika rasla i do pomenutih 42 poena na ulasku u poslednji minut, kada su gosti vezali šest poena i zaustavili "štopericu" na 37 razlike.

Galatasaraj više nije poslednji! Žalgiris pao u Istanbulu.

Posle četiri vezana poraza konačno pobeda Galatasaraja! Turski tim savladao je Žalgiris rezultatom 87:79 (17:17, 23:17, 25:23, 20:20) i tako fenjer prepustio užasnom Armaniju koji je večeras doživeo još jedan poraz u nizu.

Atamanovi izabranici imali su kontrolu nad utakmicom. Prvu ozbiljniju prednost stekli su sredinom druge deonice - 27:21. Posle trojke Gulera domaći su otišli su na plus osam (34:26) i to je bila najveća razlika u prvom delu, a kasnije su imali i deset poena viška. Delovalo je tada da Litvanci nemaju način da se vrate, međutim uspeli su. Pet minuta pre kraja posle koša Jankunasa Žalgiris je prišao na poen razlike. Isti igrač odražavo je svoj tim u životu još nepuna dva minuta, da bi onda u ključnim momentima gosti upali u krizu koja im je došal glave. Za četiri poslednja minuta dali su samo četiri poena i položili su oružje.

Galatu je do trijumfa vodio novajlija Bruno Fitipaldi, pridošlica iz Italije. Ubacio je čak 21 poen. Jako dobre role imali su i Tibor Plajes (17), odnosno Sinan Guler (16). Naš Vladimir Micov bio je raspoložen na svim poljima. Dao je 11 poena, uhvatio pet lopti i podelio još toliko asistencija.

Kod gostiju Motum je bio najbolji sa 18 poena. Jankunas je dodao 14, Lekavičijus 11, aVesterman 10 uz osam asistencija...

21.00: Real Madrid - Makabi Tel Aviv

TABELA: CSKA 13-4, Olimpijakos 12-5, Real 11-5, Baskonija 11-6, Fenerbahče 10-7, PAO 9-7, Zvezda 9-8, Darušafaka 9-8, Efes 8-8, Bamberg 7-10, Uniks 7-10, Barselona 7-10, Makabi 6-10, Žalgiris 6-11, Galatasaraj 5-12, Armani 4-13.

Izvor: mozzartsport/mondo.rs