Куп Краља: Барса поражена са два играча више у Билбау!

Фудбалери Атлетик Билбаа савладали су Барселону 2:1, у првом мечу осмине финала шпанског Купа краља. Баскија дочекала Барсу на нож: Билбао победио уз мајсторије, тучу, црвене картоне, недосуђене пенале... Страшан меч на Сан Мамесу и капитал Атлетика пред реванш на Камп Ноу.

Фудбал 06.01.2017 | 00:10
Баски су средином првог полувремена у року од три минута стекли два гола предности, сјајним погоцима Арица Адуриса и Ињакија Вилијамса.

Каталонци се у меч враћају захваљујући Лионелу Месију који у 52. минуту постиже први гол у 2017, из слободног ударца.

Гости су имали велику шансу да избегну пораз на Сан Мамесу, али нису успели да искористе два искључења домаћих везних играча.

Билбао је од 74. минута играо са десеторицом након другог жутог картона Раула Гарсије, да би осам минута пре краја "поцрвенео" и Андер Итураспе.

Гости су у последњим секундима имали шансу за изједначење, али је Меси погодио стативу.

Реванш меч на Ноу Кампу играће се за шест дана.