Kup Kralja: Barsa poražena sa dva igrača više u Bilbau!

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Barselonu 2:1, u prvom meču osmine finala španskog Kupa kralja. Baskija dočekala Barsu na nož: Bilbao pobedio uz majstorije, tuču, crvene kartone, nedosuđene penale... Strašan meč na San Mamesu i kapital Atletika pred revanš na Kamp Nou.

Fudbal 06.01.2017 | 00:10
Baski su sredinom prvog poluvremena u roku od tri minuta stekli dva gola prednosti, sjajnim pogocima Arica Adurisa i Injakija Vilijamsa.

Katalonci se u meč vraćaju zahvaljujući Lionelu Mesiju koji u 52. minutu postiže prvi gol u 2017, iz slobodnog udarca.

Gosti su imali veliku šansu da izbegnu poraz na San Mamesu, ali nisu uspeli da iskoriste dva isključenja domaćih veznih igrača.

Bilbao je od 74. minuta igrao sa desetoricom nakon drugog žutog kartona Raula Garsije, da bi osam minuta pre kraja "pocrveneo" i Ander Ituraspe.

Gosti su u poslednjim sekundima imali šansu za izjednačenje, ali je Mesi pogodio stativu.

Revanš meč na Nou Kampu igraće se za šest dana.