Куп Краља: Атлетико сигуран, Катаи врло добар у ремију Алавеса!

Атлетико Мадрид био је бољи од Лас Палмас са 2:0, док је меч између Ла Коруње и Алавеса завршен нерешеним резултатом 2:2. То је прави Катаи - Алавес ипак остао без победе у 93. минуту! Чолова рутина... Шпанци хвале игру српског репрезентативца...

Фудбал 04.01.2017 | 12:00
Атлетико Мадрид је одрадио 99 одсто посла на путу ка четвртфиналу Купа краља, а више од 50 одсто шанси да му се придружи међу осам најбољих екипа у овом такмичењу има и Алавес. То је резиме последња два јучерашња сусрета у шпанском купу.

Оно што нас можда и више занима јесте утакмица Алавеса. Разлог је наравно репрезентативни нападач Александар Катаи и његово најбоље издање откако је стигао у Баскију. После "дуела очи у очи" са тренером Пелегрином бивши фуидбалер Црвене звезде добио је шансу од првог минута и коначно показао због чега је стигао по многима у најјачу лигу на свету. Од првог до 76. минута, када је изашао из игре, српски интернационалац био је веома опасан по гол ривала, агилан и покретљив. Једном речју, заличио је на себе из оног најбољег периода на Маракани. Дриблинг, цака, виц, пас у простор...

У Ливе преносима на шпанским порталима Катаи је исхваљен као главна покретачка снага Алавеса који је на његовим крилима имао 2:0 после првих 45 минута. Депортиво је ипак успео да избегне пораз до краја утакмице голом у трећем минуту судијске надокнаде, али Пелегринов тим уочи реванша има предност два поготка у гостима, што ће рећи да је благи фаворит за пролаз даље.

Поред Катаија вечерас је шансу у екипи Алавеса добио и Ненад Крстичић. Он је изашао два минута пре краја. Гости су непосредно после тога примили други гол.

Лас Палмас ове сезоне слови за врло неугодну екипу, код куће није изгубио ниједан меч, међутим, Атлетико је данас доста лако промарширао Канарским острвима. Головима Кокеау 24. и Гризмана у 51. минуту Симеонеова чета стекла је предност коју сасвим извесно неће проћердати пред својом публиком...