Kup Kralja: Atletiko siguran, Katai vrlo dobar u remiju Alavesa!

Atletiko Madrid bio je bolji od Las Palmas sa 2:0, dok je meč između La Korunje i Alavesa završen nerešenim rezultatom 2:2. To je pravi Katai - Alaves ipak ostao bez pobede u 93. minutu! Čolova rutina... Španci hvale igru srpskog reprezentativca...

Fudbal 04.01.2017 | 12:00
Atletiko Madrid je odradio 99 odsto posla na putu ka četvrtfinalu Kupa kralja, a više od 50 odsto šansi da mu se pridruži među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju ima i Alaves. To je rezime poslednja dva jučerašnja susreta u španskom kupu.

Ono što nas možda i više zanima jeste utakmica Alavesa. Razlog je naravno reprezentativni napadač Aleksandar Katai i njegovo najbolje izdanje otkako je stigao u Baskiju. Posle "duela oči u oči" sa trenerom Pelegrinom bivši fuidbaler Crvene zvezde dobio je šansu od prvog minuta i konačno pokazao zbog čega je stigao po mnogima u najjaču ligu na svetu. Od prvog do 76. minuta, kada je izašao iz igre, srpski internacionalac bio je veoma opasan po gol rivala, agilan i pokretljiv. Jednom rečju, zaličio je na sebe iz onog najboljeg perioda na Marakani. Dribling, caka, vic, pas u prostor...

U Live prenosima na španskim portalima Katai je ishvaljen kao glavna pokretačka snaga Alavesa koji je na njegovim krilima imao 2:0 posle prvih 45 minuta. Deportivo je ipak uspeo da izbegne poraz do kraja utakmice golom u trećem minutu sudijske nadoknade, ali Pelegrinov tim uoči revanša ima prednost dva pogotka u gostima, što će reći da je blagi favorit za prolaz dalje.

Pored Kataija večeras je šansu u ekipi Alavesa dobio i Nenad Krstičić. On je izašao dva minuta pre kraja. Gosti su neposredno posle toga primili drugi gol.

Las Palmas ove sezone slovi za vrlo neugodnu ekipu, kod kuće nije izgubio nijedan meč, međutim, Atletiko je danas dosta lako promarširao Kanarskim ostrvima. Golovima Kokeau 24. i Grizmana u 51. minutu Simeoneova četa stekla je prednost koju sasvim izvesno neće proćerdati pred svojom publikom...