АБА, Олимпија - Игокеа: Опет драма, опет Робинсон!

Поенима Робинсона Игокеа славила у Љубљани. Американац из редова "Игоса" поново је донео победу тиму из Лакташа над "змајчекима".

Кошарка 02.01.2017 | 23:10
Побједом у Љубљани против Унион Олимпије 81:80 кошаркаши Игокее почели су 2017. годину.

Поново је јунак тријумфа, као и у првом одмјеравању снага ових екипа у Лакташима био плеј Игокее Џејмс Робинсон.

Вечерас је погодио за вођство Игокее 81:80 на пет секунди до краја. То је био његов тек шести поен, али је успио убацити "дугу двојку" кад је било најпотребније.

На другој сттрани посљедњи напад је промашио Мирко Мулалић и славље играча Игокее је могло да почне.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Страхиња Мићовић са 17 поена, Драшко Албијанић је постигао 11, Никола Пешаковић, Вук Радивојевић и Блаж Махковић по девет.

У домаћој екипи, која има учинак од седам побједа и двет пораза прво име Никола Јанковић стријелац 21. поена.

Олимпија и Игокеа не могу без драме, а у њој очигледно посебно ужива сјајни Џејмс Робинсон!

Американац у дресу "Игоса" решио је и октобарски и вечерашњи дуел Љубљанчана и Александровчана.

У првом делу сезоне, он је донео победу екипи погоцима са слободних бацања. Ове вечери, у Љубљани, хладан као лед погодио је шут за два са дистанце, пет секунди пре краја.

Олимпија је потом имала последњи напад, лопту је прихватио Мирко Мулалић, кренуо у продор, али је његов шут завршио на обручу.

ОЛИМПИЈА - ИГОКЕА 80:81 (33:16, 15:27, 16:20, 16:18)

Епилог бурног меча: девета победа екипе из Лакташа, којом се приближила петопласираној Цибони на само једну победу.

Са друге стране, Олимпија ће жалити за испуштеном шансом, која се у драми претворила у њен девети пораз. Љубљанчани су на крају прве четвртине водили и 33:16, али су у наставку пали и остали без решења за бољу игру гостију.

Бајићев тим заиграо је чвршће у другом полувремену, преокренуо и увео меч у финиш са својом предношћу (77:71, 35. минут). Међутим, домаћи су имали спреман одговор.

Српски крилни центар Никола Јанковић, МВП децембра, вратио се на паркет у завршници, "везао" четири поена којима је Олимпија кренула у серију 9:0, за нови преокрет у претпоследњем минуту (80:77).

Ипак, Игокеа је задала последњи ударац.

Јанковић је био и најефикаснији играч утакмице, са 21 постигнутим поеном, док је на другој страни нападачки расположен био Страхиња Мићовић са 17. Крилн центар гостију ставио је тачку на свој учинак јако важним поготком за два, на почетку последњег минута.

Након тог момента, Олимпија је најпре неуспешно напала продором Девина Оливера, а потом и промашајем Мулалића, након којег је почело славље играча из Републике Српске.

ОЛИМПИЈА: Барбарич 11, Оливер 9 (1/5 за три, 9 ск), Бубнич 2, Мулалић 11 (3/7 за три), Пелко, Милошевић 8, Јанковић 21 (9 ск), Џеферсон 10 (2/9 за три), Јурчек, Хроват 8 (9 ас), Јанезић.

ИГОКЕА: Пашајлић 7, Мићовић 17, Шибалић 6 (2/6 за три), Робинсон 6, Пешаковић 9 (5 ск), Милошевић 3 (6 ск), Албијанић 11, Радивојевић 9 (6 ск, 5 ас), Махковиц 9, Фортенбери 2, Рикић 2.

Карпош Соколи - Морнар 75:63

ТАБЕЛА: Звезда 16-0, Партизан 13-3, Будућност 11-5, Цедевита 11-5, Цибона 10-6, Игокеа 9-7, Олимпија 7-9, Задар 6-10, Крка 5-10, Морнар 5-11, Мега 5-11, Карпош Соколи 5-11, ФМП 4-11, МЗТ 4-12.

Извор: мондо.ба/мондо.рс