ABA, Olimpija - Igokea: Opet drama, opet Robinson!

Poenima Robinsona Igokea slavila u Ljubljani. Amerikanac iz redova "Igosa" ponovo je doneo pobedu timu iz Laktaša nad "zmajčekima".

Košarka 02.01.2017 | 23:10
Pobjedom u Ljubljani protiv Union Olimpije 81:80 košarkaši Igokee počeli su 2017. godinu.

Ponovo je junak trijumfa, kao i u prvom odmjeravanju snaga ovih ekipa u Laktašima bio plej Igokee Džejms Robinson.

Večeras je pogodio za vođstvo Igokee 81:80 na pet sekundi do kraja. To je bio njegov tek šesti poen, ali je uspio ubaciti "dugu dvojku" kad je bilo najpotrebnije.

Na drugoj sttrani posljednji napad je promašio Mirko Mulalić i slavlje igrača Igokee je moglo da počne.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Strahinja Mićović sa 17 poena, Draško Albijanić je postigao 11, Nikola Pešaković, Vuk Radivojević i Blaž Mahković po devet.

U domaćoj ekipi, koja ima učinak od sedam pobjeda i dvet poraza prvo ime Nikola Janković strijelac 21. poena.

Olimpija i Igokea ne mogu bez drame, a u njoj očigledno posebno uživa sjajni Džejms Robinson!

Amerikanac u dresu "Igosa" rešio je i oktobarski i večerašnji duel Ljubljančana i Aleksandrovčana.

U prvom delu sezone, on je doneo pobedu ekipi pogocima sa slobodnih bacanja. Ove večeri, u Ljubljani, hladan kao led pogodio je šut za dva sa distance, pet sekundi pre kraja.

Olimpija je potom imala poslednji napad, loptu je prihvatio Mirko Mulalić, krenuo u prodor, ali je njegov šut završio na obruču.

OLIMPIJA - IGOKEA 80:81 (33:16, 15:27, 16:20, 16:18)

Epilog burnog meča: deveta pobeda ekipe iz Laktaša, kojom se približila petoplasiranoj Ciboni na samo jednu pobedu.

Sa druge strane, Olimpija će žaliti za ispuštenom šansom, koja se u drami pretvorila u njen deveti poraz. Ljubljančani su na kraju prve četvrtine vodili i 33:16, ali su u nastavku pali i ostali bez rešenja za bolju igru gostiju.

Bajićev tim zaigrao je čvršće u drugom poluvremenu, preokrenuo i uveo meč u finiš sa svojom prednošću (77:71, 35. minut). Međutim, domaći su imali spreman odgovor.

Srpski krilni centar Nikola Janković, MVP decembra, vratio se na parket u završnici, "vezao" četiri poena kojima je Olimpija krenula u seriju 9:0, za novi preokret u pretposlednjem minutu (80:77).

Ipak, Igokea je zadala poslednji udarac.

Janković je bio i najefikasniji igrač utakmice, sa 21 postignutim poenom, dok je na drugoj strani napadački raspoložen bio Strahinja Mićović sa 17. Kriln centar gostiju stavio je tačku na svoj učinak jako važnim pogotkom za dva, na početku poslednjeg minuta.

Nakon tog momenta, Olimpija je najpre neuspešno napala prodorom Devina Olivera, a potom i promašajem Mulalića, nakon kojeg je počelo slavlje igrača iz Republike Srpske.

OLIMPIJA: Barbarič 11, Oliver 9 (1/5 za tri, 9 sk), Bubnič 2, Mulalić 11 (3/7 za tri), Pelko, Milošević 8, Janković 21 (9 sk), Džeferson 10 (2/9 za tri), Jurček, Hrovat 8 (9 as), Janezić.

IGOKEA: Pašajlić 7, Mićović 17, Šibalić 6 (2/6 za tri), Robinson 6, Pešaković 9 (5 sk), Milošević 3 (6 sk), Albijanić 11, Radivojević 9 (6 sk, 5 as), Mahkovic 9, Fortenberi 2, Rikić 2.

Karpoš Sokoli - Mornar 75:63

TABELA: Zvezda 16-0, Partizan 13-3, Budućnost 11-5, Cedevita 11-5, Cibona 10-6, Igokea 9-7, Olimpija 7-9, Zadar 6-10, Krka 5-10, Mornar 5-11, Mega 5-11, Karpoš Sokoli 5-11, FMP 4-11, MZT 4-12.

Izvor: mondo.ba/mondo.rs