ПЛ: Шеста заредом - Јунајтед казнио промашаје Вест Хема!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда остварили су шесту узастопну победу у Премијер лиги, седму у свим такмичењима. Играч више на почетку, гол из офсајда на крају и Давид “Панцир“ Де Хеа - Јунајтед је морао да слави! Вест Хем поражен са 0:2.

Фудбал 02.01.2017 | 20:30
"Црвени ђаволи" су у 20. колу енгеског шампионата савладали Вест Хем са 2:0 на Олимпијском стадиону у Лондону.

Не журите са критикама на рачун Жозеа Муриња! Није то био идеалан почетак сезоне - посебно не кад се узме у обзир колико је пара потрошио током лета - али портулски фудбалски мислилица успео је да пронађе праву једначину. Манчестер јунајтед је у 20. колу Премијер лиге славио на гостовању код Вест Хема и резултатом 2:0 стигао до шесте узастопне лигашке победе.

Истини за вољу, утисак је да Вест Хем вечерас није заслужио пораз. И зато што му је Мајк Дин престрого искључио Софијана Фегулијавећ 15. минуту сусрета на Олимпијском стадиону, па и зато што су Чекићари упркос бројчаној инфериорности били знатно конкретији тим у првих сат времена.

Међутим, два пута Мануел Ланцини, па зицер за Мајкла Антонија... Можда Вест Хем није заслужио пораз, али чудесни Давид Де Хеа свакако није заслужио да прими гол. Три феноменалне реакције Шпанца међу стативама гостујућег тима сачувале су Манчестер јунајтед у игри. Кад на то додамо и играча више, јасно је да Јунајтед у Лондону био у великој предности.

Меч су обележиле бројне грешке судија, углавном на штету "чекићара", те промашаји домаћих играча на 0:0, а решен је погоцима Хуана Мате и Златана Ибрахимовића средином другог полувремена.

Прву помоћ од судија Јунајтед је добио већ у 15. минуту када је главни арбитар Мајк Дин преоштро искључио Софианеа Фегулија.

Везиста Вест Хема је улетео клизећи у штопера Јунајтеда Фила Џонса, који је извео сличан старт, није било намере да се повреди ривал, али је домаћин остао са играчем мање.

Упркос томе тим Славена Билића је био опаснији по гол од ривала, Мануел Ланцини је два пута ставио на муке Давида де Хеу који је сјајним одбранама спречио вођство Вест Хема.

У међувремену, Јунајтед је запретио преко Валенсије и Линдарга, али је с друге стране одлично бранио Дарен Рендолф. Након што је пола сата пре краја нову прилику за Вест Хем пропустио Мајкл Антонио, уследила је сурова казна.

Маркус Рашфорд се поиграо са десном страном одбране домаћина, са неколико дриблинга стиже до казненог, а онда одиграва повратну лопту до Мате који је шаље у мрежу.

Десетак минута касније Погба добро шутира са дистанце, али поред стативе, да би свега пет минута потом Јунајтед ставио тачку на меч.

Андер Ерера је послао лопту у казнени простор, а Ибрахимовић брзо реагује и погађа доњи леви угао за 2:0. Швеђанин је био у офсајду, али линијски судија није реаговао, па је и он разбеснео домаћине.

Јунајтед се изједначио на деоби пет позиције са Тотенхемом, који у среду чека лидера Челси, а у следећем колу "Ђаволе" чека велики дерби са Ливерпулом, на Олд Трафорду.

Вест Хем је другим поразом у низу остао на 13. позицији, са седам бодова од зоне испадања, а уочи градског дербија са Кристал Паласом за 12 дана.