PL: Šesta zaredom - Junajted kaznio promašaje Vest Hema!

Fudbaleri Mančester Junajteda ostvarili su šestu uzastopnu pobedu u Premijer ligi, sedmu u svim takmičenjima. Igrač više na početku, gol iz ofsajda na kraju i David “Pancir“ De Hea - Junajted je morao da slavi! Vest Hem poražen sa 0:2.

Fudbal 02.01.2017 | 20:30
"Crveni đavoli" su u 20. kolu engeskog šampionata savladali Vest Hem sa 2:0 na Olimpijskom stadionu u Londonu.

Ne žurite sa kritikama na račun Žozea Murinja! Nije to bio idealan početak sezone - posebno ne kad se uzme u obzir koliko je para potrošio tokom leta - ali portulski fudbalski mislilica uspeo je da pronađe pravu jednačinu. Mančester junajted je u 20. kolu Premijer lige slavio na gostovanju kod Vest Hema i rezultatom 2:0 stigao do šeste uzastopne ligaške pobede.

Istini za volju, utisak je da Vest Hem večeras nije zaslužio poraz. I zato što mu je Majk Din prestrogo isključio Sofijana Fegulijaveć 15. minutu susreta na Olimpijskom stadionu, pa i zato što su Čekićari uprkos brojčanoj inferiornosti bili znatno konkretiji tim u prvih sat vremena.

Međutim, dva puta Manuel Lancini, pa zicer za Majkla Antonija... Možda Vest Hem nije zaslužio poraz, ali čudesni David De Hea svakako nije zaslužio da primi gol. Tri fenomenalne reakcije Španca među stativama gostujućeg tima sačuvale su Mančester junajted u igri. Kad na to dodamo i igrača više, jasno je da Junajted u Londonu bio u velikoj prednosti.

Meč su obeležile brojne greške sudija, uglavnom na štetu "čekićara", te promašaji domaćih igrača na 0:0, a rešen je pogocima Huana Mate i Zlatana Ibrahimovića sredinom drugog poluvremena.

Prvu pomoć od sudija Junajted je dobio već u 15. minutu kada je glavni arbitar Majk Din preoštro isključio Sofianea Fegulija.

Vezista Vest Hema je uleteo klizeći u štopera Junajteda Fila Džonsa, koji je izveo sličan start, nije bilo namere da se povredi rival, ali je domaćin ostao sa igračem manje.

Uprkos tome tim Slavena Bilića je bio opasniji po gol od rivala, Manuel Lancini je dva puta stavio na muke Davida de Heu koji je sjajnim odbranama sprečio vođstvo Vest Hema.

U međuvremenu, Junajted je zapretio preko Valensije i Lindarga, ali je s druge strane odlično branio Daren Rendolf. Nakon što je pola sata pre kraja novu priliku za Vest Hem propustio Majkl Antonio, usledila je surova kazna.

Markus Rašford se poigrao sa desnom stranom odbrane domaćina, sa nekoliko driblinga stiže do kaznenog, a onda odigrava povratnu loptu do Mate koji je šalje u mrežu.

Desetak minuta kasnije Pogba dobro šutira sa distance, ali pored stative, da bi svega pet minuta potom Junajted stavio tačku na meč.

Ander Erera je poslao loptu u kazneni prostor, a Ibrahimović brzo reaguje i pogađa donji levi ugao za 2:0. Šveđanin je bio u ofsajdu, ali linijski sudija nije reagovao, pa je i on razbesneo domaćine.

Junajted se izjednačio na deobi pet pozicije sa Totenhemom, koji u sredu čeka lidera Čelsi, a u sledećem kolu "Đavole" čeka veliki derbi sa Liverpulom, na Old Trafordu.

Vest Hem je drugim porazom u nizu ostao na 13. poziciji, sa sedam bodova od zone ispadanja, a uoči gradskog derbija sa Kristal Palasom za 12 dana.