ПЛ: Ливерпул победио Сити! Преокрет Јунајтеда, 13. тријумф заредом Челсија!

У последњем спортском догађају у 2016. години, екипа Ливерпула савладала је Манчестер Сити у великом дербију 19. кола Премијер лиге – Сити 1:0 (1:0). Спектакл на Бриџу, Погба Деда Мраз! Челси је у спектакуларном мечу савладао Стоук Сити 4:2 (1:0), док је Манчестер Јунајтед успео да направи преокрет против Мидлсбора – 1:1 (0:0).

Фудбал 01.01.2017 | 16:00
Једини гол на Енфилду, у 358. мечу најјаче лиге света у години за нама, постигао је Жоржињо Вајналдум већ у осмом минуту.

Адам Лалана послао је одличан центаршут са левог бока, а Холанђанин скочио у маниру славног земљака Марка ван Бастена на ивици пенала, поред лоше постављеног Александра Коларова, и савладао Клаудија Брава.

Дуел у Ливерпулу није нам донео фудбал какав смо очекивали, шта више – може се рећи да смо гледали поприлично монотону представу пред крцатим трибинама чувеног стадиона, пошто осим јединог поготка и нисмо видели ниједну праву шансу или узбуђење.

Тим Јиргена Клопа је овом победом ставио тачку на веома добру годину, а сада са 39 бодова заостаје шест корака за водећим Челсијем, док је екипа Ђозепа Гвардиоле остала на трећој позицији, са четири бода мање.

Као што знате, нема одмора на Острву јер 'Црвени' већ другог јануара гостује Сандерленду, док 'Грађани' чекају Бурнли.

Традиционални поподневни термин обележила је 13. узастопна победа управо 'Плаваца', али и преокрет Манчестер Јунајтеда у последњих пет минута сусрета са Мидлсбром.

Спектакл на Бриџу, Погба Деда Мраз! Челси је у спектакуларном мечу савладао Стоук Сити 4:2 (1:0), док је Манчестер Јунајтед успео да направи преокрет против Мидлсбора – 1:1 (0:0).

Гости из Стоука два пута су се враћали на Стамфорд Бриџу, али су их Вилијан, односно Дијего Коста дотукли за 13. узастопну победу 'Плаваца' у Премијер лиги.

С друге стране, 'Црвени ђаволи' су умало прекинули серију добрих резулата, али су захваљујући погоцима Ентонија Марсијала у 85. и Пола Погбе 86. минут стигли до експресног преокрета.

У преосталим сусретима новогодишњег 19. кола, Барнли је, уз хет-трик Андреа Греја, био убедљив против Сандерленда 4:1 (1:0) на Турф Муру, Борнмут је као гост разбио Свонси Сити 3:0 (2:0), акутелни шампион Лестер Сити је поготком Ислама Слиманија стигао до изузетно важна три бода над Вест Хемом пред својим навијачима 1:0 (1:0), а Вест Бромич Албион је преокретом стигао до бодова против Саутемптона на Сент Мерису – 2:1 (1:1).

Меч поподнева одигран је у Лондону, где је екипа Антониа Конте наставила са невероватном формом, уписавши 13. узастопну победу у националном шампионату, па сада има девет бодова више на челу табеле. Такође, Челси је забележио 13. тријумф у последњих 14 утакмица у свим такмичењима.

Домачи су притисак и бољу игру по први пут материјализовали у 34. минуту – Сеск Фабрегас је извео корнер, а најбољи у скоку био је Гари Кејхил. Тим резултатом отишло се на одмор, да би већ у првих шесдесет секунди наставка гости изједначили.

Чарли Адам је послао дугу лопту у казнени, Питер Чрауч је спустио до Бруна Мартинса Индија, а Холанђанин смирено погодио доњи угао гола Тиба Куртое.

Наставило се у истом ритму, играло се отворено, 'Плавци' су притискали, а ново вођство доноси им Вилијан у 57. минуту, после лепог продора и центаршута Едена Азара. Стоук је и овога пута имао одговор, седам минута касније Маме Бирам Дијуф проналази Крауча, који са пет метара лако погађа мрежу домаћина.

Међутим, Челси је био још бржи, Вилијан је већ у следећем нападу добио диван пâс од Фабрегаса, овога пута закуцавши лопту у гроњи ближи угао, иза Леђа Лија Гранта. Тачку на сусрет, и оверавање новог тријумфа свог тима, ставио је Дијего Коста, својим 14. голом у лиги, пет минута пре краја.

Ништа мање спектакуларно није било ни на Олд Трафорду, тим Жозеа Муриња дуго се мучио са тврдим гостима са Риверсајда, који су додатно закомпликовали посао домаћинима, али нису издржали до краја, па је Јунајтед стигао до шест победе у низу.

'Црвени ђаволи успели су да материјализују 32 шута ка голу гостију (12 у оквир) и да тријумфују на 75. рођендан легендарног сера Алекса Фергусона, али ипак остаје жал поништетим голом Златана Ибрахимовића из мај герија, односно замало непрецизним маказицама Пола Погбе.

Француз је имао и прву шансу на мечу, када је у 14. минуту погодио стативу, а одговорио је Џорџ Френд четири минута касније, али је његов ударац изблокиран. До краја полувремена видели смо тоталну доминацију Јунајтеда, добре шансе за Хенрика Мхитарјана и Ентонија Марсијала, који је 38. минуту такође погодио стативу са дистанце.

Виктор Валдес сачувао је своју мрежу и после покушаја Златана ибрахимовића и Марсијала на старту другог дела игре, а она је уследио шок за домаће. Грант Ладбитер погађа даљи угао гола Давида де Хее, после центаршута и дивно спуштене лопте Алвара Негреда.

Успедила је силовита офанзива Манчестера, али је деловало да ће гости издржани, међутим – све се мења у 85. минуту када Ибрахимовић спушта лопту до Марсијала, који напокон вара искусног Шпанца. 'Боро' је био погубљен, а то је већ у следећем нападу казнио сјајни Погба – погодивши саме рашље на центаршут Хуана Мате, за веома важна три бода.