PL: Liverpul pobedio Siti! Preokret Junajteda, 13. trijumf zaredom Čelsija!

U poslednjem sportskom događaju u 2016. godini, ekipa Liverpula savladala je Mančester Siti u velikom derbiju 19. kola Premijer lige – Siti 1:0 (1:0). Spektakl na Bridžu, Pogba Deda Mraz! Čelsi je u spektakularnom meču savladao Stouk Siti 4:2 (1:0), dok je Mančester Junajted uspeo da napravi preokret protiv Midlsbora – 1:1 (0:0).

Fudbal 01.01.2017 | 16:00
Jedini gol na Enfildu, u 358. meču najjače lige sveta u godini za nama, postigao je Žoržinjo Vajnaldum već u osmom minutu.

Adam Lalana poslao je odličan centaršut sa levog boka, a Holanđanin skočio u maniru slavnog zemljaka Marka van Bastena na ivici penala, pored loše postavljenog Aleksandra Kolarova, i savladao Klaudija Brava.

Duel u Liverpulu nije nam doneo fudbal kakav smo očekivali, šta više – može se reći da smo gledali poprilično monotonu predstavu pred krcatim tribinama čuvenog stadiona, pošto osim jedinog pogotka i nismo videli nijednu pravu šansu ili uzbuđenje.

Tim Jirgena Klopa je ovom pobedom stavio tačku na veoma dobru godinu, a sada sa 39 bodova zaostaje šest koraka za vodećim Čelsijem, dok je ekipa Đozepa Gvardiole ostala na trećoj poziciji, sa četiri boda manje.

Kao što znate, nema odmora na Ostrvu jer 'Crveni' već drugog januara gostuje Sanderlendu, dok 'Građani' čekaju Burnli.

Tradicionalni popodnevni termin obeležila je 13. uzastopna pobeda upravo 'Plavaca', ali i preokret Mančester Junajteda u poslednjih pet minuta susreta sa Midlsbrom.

Spektakl na Bridžu, Pogba Deda Mraz! Čelsi je u spektakularnom meču savladao Stouk Siti 4:2 (1:0), dok je Mančester Junajted uspeo da napravi preokret protiv Midlsbora – 1:1 (0:0).

Gosti iz Stouka dva puta su se vraćali na Stamford Bridžu, ali su ih Vilijan, odnosno Dijego Kosta dotukli za 13. uzastopnu pobedu 'Plavaca' u Premijer ligi.

S druge strane, 'Crveni đavoli' su umalo prekinuli seriju dobrih rezulata, ali su zahvaljujući pogocima Entonija Marsijala u 85. i Pola Pogbe 86. minut stigli do ekspresnog preokreta.

U preostalim susretima novogodišnjeg 19. kola, Barnli je, uz het-trik Andrea Greja, bio ubedljiv protiv Sanderlenda 4:1 (1:0) na Turf Muru, Bornmut je kao gost razbio Svonsi Siti 3:0 (2:0), akutelni šampion Lester Siti je pogotkom Islama Slimanija stigao do izuzetno važna tri boda nad Vest Hemom pred svojim navijačima 1:0 (1:0), a Vest Bromič Albion je preokretom stigao do bodova protiv Sautemptona na Sent Merisu – 2:1 (1:1).

Meč popodneva odigran je u Londonu, gde je ekipa Antonia Konte nastavila sa neverovatnom formom, upisavši 13. uzastopnu pobedu u nacionalnom šampionatu, pa sada ima devet bodova više na čelu tabele. Takođe, Čelsi je zabeležio 13. trijumf u poslednjih 14 utakmica u svim takmičenjima.

Domači su pritisak i bolju igru po prvi put materijalizovali u 34. minutu – Sesk Fabregas je izveo korner, a najbolji u skoku bio je Gari Kejhil. Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi već u prvih šesdeset sekundi nastavka gosti izjednačili.

Čarli Adam je poslao dugu loptu u kazneni, Piter Črauč je spustio do Bruna Martinsa Indija, a Holanđanin smireno pogodio donji ugao gola Tiba Kurtoe.

Nastavilo se u istom ritmu, igralo se otvoreno, 'Plavci' su pritiskali, a novo vođstvo donosi im Vilijan u 57. minutu, posle lepog prodora i centaršuta Edena Azara. Stouk je i ovoga puta imao odgovor, sedam minuta kasnije Mame Biram Dijuf pronalazi Krauča, koji sa pet metara lako pogađa mrežu domaćina.

Međutim, Čelsi je bio još brži, Vilijan je već u sledećem napadu dobio divan pâs od Fabregasa, ovoga puta zakucavši loptu u gronji bliži ugao, iza Leđa Lija Granta. Tačku na susret, i overavanje novog trijumfa svog tima, stavio je Dijego Kosta, svojim 14. golom u ligi, pet minuta pre kraja.

Ništa manje spektakularno nije bilo ni na Old Trafordu, tim Žozea Murinja dugo se mučio sa tvrdim gostima sa Riversajda, koji su dodatno zakomplikovali posao domaćinima, ali nisu izdržali do kraja, pa je Junajted stigao do šest pobede u nizu.

'Crveni đavoli uspeli su da materijalizuju 32 šuta ka golu gostiju (12 u okvir) i da trijumfuju na 75. rođendan legendarnog sera Aleksa Fergusona, ali ipak ostaje žal poništetim golom Zlatana Ibrahimovića iz maj gerija, odnosno zamalo nepreciznim makazicama Pola Pogbe.

Francuz je imao i prvu šansu na meču, kada je u 14. minutu pogodio stativu, a odgovorio je Džordž Frend četiri minuta kasnije, ali je njegov udarac izblokiran. Do kraja poluvremena videli smo totalnu dominaciju Junajteda, dobre šanse za Henrika Mhitarjana i Entonija Marsijala, koji je 38. minutu takođe pogodio stativu sa distance.

Viktor Valdes sačuvao je svoju mrežu i posle pokušaja Zlatana ibrahimovića i Marsijala na startu drugog dela igre, a ona je usledio šok za domaće. Grant Ladbiter pogađa dalji ugao gola Davida de Hee, posle centaršuta i divno spuštene lopte Alvara Negreda.

Uspedila je silovita ofanziva Mančestera, ali je delovalo da će gosti izdržani, međutim – sve se menja u 85. minutu kada Ibrahimović spušta loptu do Marsijala, koji napokon vara iskusnog Španca. 'Boro' je bio pogubljen, a to je već u sledećem napadu kaznio sjajni Pogba – pogodivši same rašlje na centaršut Huana Mate, za veoma važna tri boda.