ПЛ: Ливерпул се лако вратио на друго мјесто!

Ливерпулови мечеви су увек празник: Четири комада у Стоуковој мрежи - укупно 100 у Клоповој ери! Убедљиво славље Редса против ипак недораслог ривала - 4:1.

Фудбал 27.12.2016 | 20:30
Ливерпул је ове сезоне навикао публику на занимљиве и ефикасне мечеве, који се углавном завршавају његовом победом. Тако је било и вечерас на Енфилду, где је убедљиво савладан Стоук, иако је први дошао у вођство. Редсима то није сметало, па су до врха напунили мрежу Лија Гранта и дерби са Манчестер Ситијем дочекују на другом месту - 4:1 (2:1).

Али ништа у привих пола сата ове утакмице није деловало на лепу Божићну причу, а посебно након очајне реакције одбране домаћина, коју је у 12. минуту казнио Џонатан Волтерс.Клоповом тиму тада био потребан само један бљесак да се у потпуно врати у игру, а то је био потез Адама Лалане 20 минута касније, који је лукаво пронашао пут до Грантовемреже.

Просто је невероватно у каквој се форми налази енглески репрезентативац, који је на мечевима у новембру и децембру, рачунајући и национални тим постигао шест голова на седам утакмица.

Стоукова игра се у тим тренуцима потпуно распала, па се Роберто Фирмино, још једном мајсторијом, потрудио да већ до половине меча дође до потпуног преокрета.

Гости су све празничне поклоне ипак оставили за друго полувреме. Прво је Жилбер Имбулапогодио своју мрежу након продора Дивока Оригија, а онда је Рајан Шоукрос частиоДанијела Стариџа, који се уписао у стрелце само 56 секунди након што је ушао у игру, управо уместо Оригија.

Био је то јубиларни 100. погодак за Ливерпул од како га је преузео темпераментни Јирген Клоп.

Фешта за ову сезону није завршена, Редси играју последњи меч енгелске Премијер лиге у овој години и то против Манчестер Ситија на Енфилду 31. децембра од 18.30.

Српски фудбалер Марко Грујић због повреде се није нашао у протоколу за овај сусрет.

Након овог тријумфа, трећег узастопног, Ливерпул се вратио на друго место са 40 бодова, шест мање од првопласираног Челсија, док је Стоук пао на 13. позицију са 21 бодом.