PL: Liverpul se lako vratio na drugo mjesto!

Liverpulovi mečevi su uvek praznik: Četiri komada u Stoukovoj mreži - ukupno 100 u Klopovoj eri! Ubedljivo slavlje Redsa protiv ipak nedoraslog rivala - 4:1.

Fudbal 27.12.2016 | 20:30
Liverpul je ove sezone navikao publiku na zanimljive i efikasne mečeve, koji se uglavnom završavaju njegovom pobedom. Tako je bilo i večeras na Enfildu, gde je ubedljivo savladan Stouk, iako je prvi došao u vođstvo. Redsima to nije smetalo, pa su do vrha napunili mrežu Lija Granta i derbi sa Mančester Sitijem dočekuju na drugom mestu - 4:1 (2:1).

Ali ništa u privih pola sata ove utakmice nije delovalo na lepu Božićnu priču, a posebno nakon očajne reakcije odbrane domaćina, koju je u 12. minutu kaznio Džonatan Volters.Klopovom timu tada bio potreban samo jedan bljesak da se u potpuno vrati u igru, a to je bio potez Adama Lalane 20 minuta kasnije, koji je lukavo pronašao put do Grantovemreže.

Prosto je neverovatno u kakvoj se formi nalazi engleski reprezentativac, koji je na mečevima u novembru i decembru, računajući i nacionalni tim postigao šest golova na sedam utakmica.

Stoukova igra se u tim trenucima potpuno raspala, pa se Roberto Firmino, još jednom majstorijom, potrudio da već do polovine meča dođe do potpunog preokreta.

Gosti su sve praznične poklone ipak ostavili za drugo poluvreme. Prvo je Žilber Imbulapogodio svoju mrežu nakon prodora Divoka Origija, a onda je Rajan Šoukros častioDanijela Staridža, koji se upisao u strelce samo 56 sekundi nakon što je ušao u igru, upravo umesto Origija.

Bio je to jubilarni 100. pogodak za Liverpul od kako ga je preuzeo temperamentni Jirgen Klop.

Fešta za ovu sezonu nije završena, Redsi igraju poslednji meč engelske Premijer lige u ovoj godini i to protiv Mančester Sitija na Enfildu 31. decembra od 18.30.

Srpski fudbaler Marko Grujić zbog povrede se nije našao u protokolu za ovaj susret.

Nakon ovog trijumfa, trećeg uzastopnog, Liverpul se vratio na drugo mesto sa 40 bodova, šest manje od prvoplasiranog Čelsija, dok je Stouk pao na 13. poziciju sa 21 bodom.