АБА: Агонија Будућности – четврти пораз заредом!

Будућност "пала" у Задру! У дуелу 15. кола АБА лиге Задар победио Будућност у дворани "Крешимир Ћосић". Трилер завршница домаћину.

Кошарка 26.12.2016 | 20:50
Настављена је агонија кошаркаша Будућности, подгорички тим доживео је четврти узастопни пораз у регионалној АБА лиге.

Кошаркаши Задра победили су пред својим навијачима Будућност - 78:76 (28:13, 19:27, 16:23, 15:13), у утакмици 15. кола АБА лиге.

Тим Илијаса Зуроса поражен је и на гостовању у Задру 78:76, иако је Маркус Вилијамс имао последњих десет секунди меча да избори бар продужетак.

Чинило се да ће хрватски тим декласирати ривала који је до пре неколико недеља важио за једног од фаворита такмичења, јер је имао чак 15 поена предности после првог периода.

Будућност поенима Вилијамса и Шеховића успева да смањи на 47:40 до полувремена, а сјајним стартом у трећем периоду да стигне и до потпуног егала (47:46).

Уследила је борба на један кош до самог краја, Будућност у последњем минуту два пута зауставља нападе Задра, Зурос тражи два тајм-аута пред последњих десет секунди и организује напад за Вилијамса, али Американац промашује шут са врха рекета.

Задар је предводио Иван Маринковић са 22 поена, 17 је додао Ловро Мазалин, а 14 убацио Иван Рамљак уз шест скокова, пет украдених лопти и три асистенције.

У редовима Будућности најефикаснији је био Суад Шеховић са 21 поенома, док су по 11 постигли Бојан Суботић, Маркус Вилијамс и Сеад Шеховић.

Будућност, која је последњи пут славила 27. новембра у АБА лиги, у следећем колу дочекује Мега Лекс, у петак, док Задар 2. јануара гостује Црвеној звезди.