ABA: Agonija Budućnosti – četvrti poraz zaredom!

Budućnost "pala" u Zadru! U duelu 15. kola ABA lige Zadar pobedio Budućnost u dvorani "Krešimir Ćosić". Triler završnica domaćinu.

Košarka 26.12.2016 | 20:50
Nastavljena je agonija košarkaša Budućnosti, podgorički tim doživeo je četvrti uzastopni poraz u regionalnoj ABA lige.

Košarkaši Zadra pobedili su pred svojim navijačima Budućnost - 78:76 (28:13, 19:27, 16:23, 15:13), u utakmici 15. kola ABA lige.

Tim Ilijasa Zurosa poražen je i na gostovanju u Zadru 78:76, iako je Markus Vilijams imao poslednjih deset sekundi meča da izbori bar produžetak.

Činilo se da će hrvatski tim deklasirati rivala koji je do pre nekoliko nedelja važio za jednog od favorita takmičenja, jer je imao čak 15 poena prednosti posle prvog perioda.

Budućnost poenima Vilijamsa i Šehovića uspeva da smanji na 47:40 do poluvremena, a sjajnim startom u trećem periodu da stigne i do potpunog egala (47:46).

Usledila je borba na jedan koš do samog kraja, Budućnost u poslednjem minutu dva puta zaustavlja napade Zadra, Zuros traži dva tajm-auta pred poslednjih deset sekundi i organizuje napad za Vilijamsa, ali Amerikanac promašuje šut sa vrha reketa.

Zadar je predvodio Ivan Marinković sa 22 poena, 17 je dodao Lovro Mazalin, a 14 ubacio Ivan Ramljak uz šest skokova, pet ukradenih lopti i tri asistencije.

U redovima Budućnosti najefikasniji je bio Suad Šehović sa 21 poenoma, dok su po 11 postigli Bojan Subotić, Markus Vilijams i Sead Šehović.

Budućnost, koja je poslednji put slavila 27. novembra u ABA ligi, u sledećem kolu dočekuje Mega Leks, u petak, dok Zadar 2. januara gostuje Crvenoj zvezdi.