АБА: Партизан преко МЗТ до 12. побједе, Игокеа добила Карпош!

Кошаркаши Партизана сачували су друго место у регионалној АБА лиги и после 15. кола. Кошаркаши Игокее победили су на свом терену Карпош Соколе са 79:71 (23:16, 27:18, 16:13, 13:24) у првој утакмици 15. кола регионалне Јадранске лиге.

Кошарка 25.12.2016 | 08:45
Екипа Александра Џикића савладала је у Пиониру скопски МЗТ резултатом 91:76.

Дуго су се црно-бели мучили са македонском екипом, иако су водили током практично свих 40 минута.

Гости су у неколико наврата хватали прикључак, али је меч дефинитивно одлучен почетком последње деонице када је Партизан први пут стекао двоцифрену предност и када је у 35. минуту дошао до 78:62.

Новица Величковић се вратио у екипу и био је најбољи са 21 поеном, 5 скокова и 3 асистенције. Бирчевић је додао 13 поена и 2 скока, Хечер је убацио 12, а Врабац је био одличан са 10 поена, 9 скокова и 6 асистенција. На другој страни Синовец је убацио 20, а Скот 15 поена уз 11 скокова.

У наредном колу Партизан гостује Цибони у Загребу.

Игокеа је средином прве четвртине успоставила контролу над утакмицом и постепено почела да увећава предност, која је у једном тренутку износила и "плус 21" - 68:47.

Карпош је у последњој деоници успео да парира ривалу, што му је на крају донело једноцифрен пораз.

Игокеу је до осме победе, прве после два пораза, предводио Страхиња Мићовић са 20 поена, док је Блаж Махковиц постигао 13, а Брендон Фортнебери убацио је 12.

У екипи Карпоша истакао се Кендрик Пери са 17 поена и четири асистенције, док је Бојан Трајковски постигао 16.

Игокеа тренутно заузима шесто место са осам победа и седам пораза, док је Карпош осми са четири тријумфа и 11 пораза.

Морнар - Цибона 20.00

ТАБЕЛА: Звезда 14-0, Партизан 12-3, Цедевита 10-4, Цибона 10-4, Будућност 10-4, Игокеа 8-7, Олимпија 6-8, Задар 5-9, Крка 5-9, Морнар 4-10, Мега Лекс 4-10, ФМП 4-10, Карпош Соколи 4-11, МЗТ 4-11.