ABA: Partizan preko MZT do 12. pobjede, Igokea dobila Karpoš!

Košarkaši Partizana sačuvali su drugo mesto u regionalnoj ABA ligi i posle 15. kola. Košarkaši Igokee pobedili su na svom terenu Karpoš Sokole sa 79:71 (23:16, 27:18, 16:13, 13:24) u prvoj utakmici 15. kola regionalne Jadranske lige.

Košarka 25.12.2016 | 08:45
Ekipa Aleksandra Džikića savladala je u Pioniru skopski MZT rezultatom 91:76.

Dugo su se crno-beli mučili sa makedonskom ekipom, iako su vodili tokom praktično svih 40 minuta.

Gosti su u nekoliko navrata hvatali priključak, ali je meč definitivno odlučen početkom poslednje deonice kada je Partizan prvi put stekao dvocifrenu prednost i kada je u 35. minutu došao do 78:62.

Novica Veličković se vratio u ekipu i bio je najbolji sa 21 poenom, 5 skokova i 3 asistencije. Birčević je dodao 13 poena i 2 skoka, Hečer je ubacio 12, a Vrabac je bio odličan sa 10 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Na drugoj strani Sinovec je ubacio 20, a Skot 15 poena uz 11 skokova.

U narednom kolu Partizan gostuje Ciboni u Zagrebu.

Igokea je sredinom prve četvrtine uspostavila kontrolu nad utakmicom i postepeno počela da uvećava prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i "plus 21" - 68:47.

Karpoš je u poslednjoj deonici uspeo da parira rivalu, što mu je na kraju donelo jednocifren poraz.

Igokeu je do osme pobede, prve posle dva poraza, predvodio Strahinja Mićović sa 20 poena, dok je Blaž Mahkovic postigao 13, a Brendon Fortneberi ubacio je 12.

U ekipi Karpoša istakao se Kendrik Peri sa 17 poena i četiri asistencije, dok je Bojan Trajkovski postigao 16.

Igokea trenutno zauzima šesto mesto sa osam pobeda i sedam poraza, dok je Karpoš osmi sa četiri trijumfa i 11 poraza.

Mornar - Cibona 20.00

TABELA: Zvezda 14-0, Partizan 12-3, Cedevita 10-4, Cibona 10-4, Budućnost 10-4, Igokea 8-7, Olimpija 6-8, Zadar 5-9, Krka 5-9, Mornar 4-10, Mega Leks 4-10, FMP 4-10, Karpoš Sokoli 4-11, MZT 4-11.