БЕЛ: Севале варнице у Генту! Андерлехт тукао жилаве Индијанце!

Бриселски тим славио са играчем више - 3:2.

Фудбал 23.12.2016 | 09:30
Сјајан дерби 20. кола белгијске Про лиге одиграли су вечерас у Гент и Андерлехт, а гости су после доста узбуђења славили са 3:2.

Свега је било у Фландрији, а питање је да ли би гости лако прегазили Индијанце да домаћин није остао са играчем мање у 37. минуту после сукоба фудбалера два тима. АфриканацЕсити, родом из Нигера, извукао је најдебљи крај, а главни судија га је истерао са терена и тако сигурно олакшао посао гостима.

То искључење било је увод у још веће кошкање играча оба тима на крају првог полувремена, али се све смирило током паузе па је меч настављен без проблема. Иначе, штопер Андерлехта Кара Мбођ је предњачио у расправи.

Гент је изгубио иако је повео преко најбољег фудбалера Данијела Милићевића већ у 25. минуту. Али, Андерлехт има страшног Пољака Лукаса Тодирчика који је са још два гола у 29. и 56. минуту (укупно 15. у шампионату) донео тотални преокрет резултата. Били су беспомоћни домаћини у тим тренуцима, деловали су као тим који нема снаге да се врати у игру бројчано ослабљен.

Чинило се да је све готово у овом дербију када је Румун Кипчију у 74. минуту повећао предност гостију на 3:1, али се неизвесност ипак догодила у самој завршници. Неопрезни фудбалери Андерлехта направили су пенал, а Данијел Милићевић је у 87. минуту другим голом са беле тачке вратио неизвесност.

Истина, само на кратко, јер је Андерлехт издржао и на крају стигао до важне победе којом је остао на два бода од лидера Брижа.

Српски репрезентативац Иван Обрадовић одиграо је сасвим солидно цео меч за госте, а забележио је жути картон, док је други наш интернационалац Урош Спајић ушао у игру у 51. минуту уместо Нијтника.