BEL: Sevale varnice u Gentu! Anderleht tukao žilave Indijance!

Briselski tim slavio sa igračem više - 3:2.

Fudbal 23.12.2016 | 09:30
Sjajan derbi 20. kola belgijske Pro lige odigrali su večeras u Gent i Anderleht, a gosti su posle dosta uzbuđenja slavili sa 3:2.

Svega je bilo u Flandriji, a pitanje je da li bi gosti lako pregazili Indijance da domaćin nije ostao sa igračem manje u 37. minutu posle sukoba fudbalera dva tima. AfrikanacEsiti, rodom iz Nigera, izvukao je najdeblji kraj, a glavni sudija ga je isterao sa terena i tako sigurno olakšao posao gostima.

To isključenje bilo je uvod u još veće koškanje igrača oba tima na kraju prvog poluvremena, ali se sve smirilo tokom pauze pa je meč nastavljen bez problema. Inače, štoper Anderlehta Kara Mbođ je prednjačio u raspravi.

Gent je izgubio iako je poveo preko najboljeg fudbalera Danijela Milićevića već u 25. minutu. Ali, Anderleht ima strašnog Poljaka Lukasa Todirčika koji je sa još dva gola u 29. i 56. minutu (ukupno 15. u šampionatu) doneo totalni preokret rezultata. Bili su bespomoćni domaćini u tim trenucima, delovali su kao tim koji nema snage da se vrati u igru brojčano oslabljen.

Činilo se da je sve gotovo u ovom derbiju kada je Rumun Kipčiju u 74. minutu povećao prednost gostiju na 3:1, ali se neizvesnost ipak dogodila u samoj završnici. Neoprezni fudbaleri Anderlehta napravili su penal, a Danijel Milićević je u 87. minutu drugim golom sa bele tačke vratio neizvesnost.

Istina, samo na kratko, jer je Anderleht izdržao i na kraju stigao do važne pobede kojom je ostao na dva boda od lidera Briža.

Srpski reprezentativac Ivan Obradović odigrao je sasvim solidno ceo meč za goste, a zabeležio je žuti karton, dok je drugi naš internacionalac Uroš Spajić ušao u igru u 51. minutu umesto Nijtnika.