ИТА: Миха коначно славио, тврђава "Олимпико" - Рома без пораза у 2016. години!

Фудбалери Торина савладали су Ђеноу са 1:0 у 18. колу Серије А и тако прекинули низ од три пораза. Тријумфом против Кјева 3:1, фудбалери Роме задржали су друго место у Серији А на крају 2016. године, коју су окончали без пораза на свом стадиону. Един Џеко постигао 13. гол у сезони. Реми Фиорентине и Наполија у дербију 18. кола.

Фудбал 23.12.2016 | 08:30
Једини гол за екипу коју предводи Синиша Михајловић постигао је Белоти у 49. минуту, на асистенцију Адерма Љајића. Никола Нинковић одиграо је цео меч за противнички тим, а у 72. минуту добио је жути картон.

Торино се овом победом попео на осмо место на табели са 28 бодова, док је Ђеноа на 12. са 23.

Фудбалери Роме уписали су осми узастопни тријумф ове сезоне на свом стадиону (укупно 12. у актуелном првенству Италије), тако да су 2016. годину завршили без пораза на "Олимпику"!

"Вучица" се намучила против Кјева, али је након преокрета ипак стигла до тријумфа и тако повећала предност у односу на трећепласирани Наполи, док за лидером Јувентусом, уз утакмицу више, заостаје четири бода.

Рома је после преокрета успела да савлада Кјево на свом терену са 2:1. Гости су повели преко Де Гузмана у 37. минуту, да би на почетку другог полувремена резултат поравнао Ел Шарави, а у 52. минуту коначан резултат поставио Џеко. Рома се учврстила на другом месту са 38 бодова, а Кјево је на 11. месту са 25.

Последњи домаћи првенствени пораз фудбалери Роме доживели су 29. новембра прошле године, када је Аталанта на "Олимпику" славила 2:0.

Голеада је виђена на сусрету Каљарија и Сасуола, а на крају су домаћи славили са 4:3, постигавши три поготка у другом полувремену, после вођства Сасуола 3:1.

Фиорентина и Наполи одиграли су неизвестан меч у Фиренци. Два пута су гости испуштали предност, Фиорентина је имала сва три бода у џепу, али је Габијадини са пенала у 94. минуту донео изједначење Наполију за коначних 3:3.

Наполи је повео сјајним голом Лоренца Инсињеа у 25. минуту, али је Фиорентина поготцима Федерика Бернардескија у 52. и 69. минуту преокренула резултат. Изједначење Наполију донео је Дрис Мартенс у 68. минуту, али је Мауро Зарате осам минута пре краја меча погодио за 3:2. Када је изгледало да ће Фиорентина освојити сва три бода, Наполи је ипак стигао до изједначења. Маноло Габјадини је у 94. минуту био сигуран извођач једанаестерца.

Српски фудбалер Ненад Томовић одиграо је цео меч за победнички тим, док је на другој страни Никола Максимовић у игру ушао у 43. минуту. Наполи се налази на трећем месту на табели са 35 бодова, док је Фиорентина и после трећег меча без тријумфа заредом на деветом месту са 27.

Палермо и Пескара ремизирали су 1:1, а без голова су одиграли Сампдорија и Удинезе.

Завесу на 2016. годину у Италији спустиће Јувентус и Милан у петак, који ће у Дохи од 17.30 часова играти за национални Суперкуп.

Сезона у Италији наставља се 7. и 8. јануара.