ITA: Miha konačno slavio, tvrđava "Olimpiko" - Roma bez poraza u 2016. godini!

Fudbaleri Torina savladali su Đenou sa 1:0 u 18. kolu Serije A i tako prekinuli niz od tri poraza. Trijumfom protiv Kjeva 3:1, fudbaleri Rome zadržali su drugo mesto u Seriji A na kraju 2016. godine, koju su okončali bez poraza na svom stadionu. Edin Džeko postigao 13. gol u sezoni. Remi Fiorentine i Napolija u derbiju 18. kola.

Fudbal 23.12.2016 | 08:30
Jedini gol za ekipu koju predvodi Siniša Mihajlović postigao je Beloti u 49. minutu, na asistenciju Aderma Ljajića. Nikola Ninković odigrao je ceo meč za protivnički tim, a u 72. minutu dobio je žuti karton.

Torino se ovom pobedom popeo na osmo mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je Đenoa na 12. sa 23.

Fudbaleri Rome upisali su osmi uzastopni trijumf ove sezone na svom stadionu (ukupno 12. u aktuelnom prvenstvu Italije), tako da su 2016. godinu završili bez poraza na "Olimpiku"!

"Vučica" se namučila protiv Kjeva, ali je nakon preokreta ipak stigla do trijumfa i tako povećala prednost u odnosu na trećeplasirani Napoli, dok za liderom Juventusom, uz utakmicu više, zaostaje četiri boda.

Roma je posle preokreta uspela da savlada Kjevo na svom terenu sa 2:1. Gosti su poveli preko De Guzmana u 37. minutu, da bi na početku drugog poluvremena rezultat poravnao El Šaravi, a u 52. minutu konačan rezultat postavio Džeko. Roma se učvrstila na drugom mestu sa 38 bodova, a Kjevo je na 11. mestu sa 25.

Poslednji domaći prvenstveni poraz fudbaleri Rome doživeli su 29. novembra prošle godine, kada je Atalanta na "Olimpiku" slavila 2:0.

Goleada je viđena na susretu Kaljarija i Sasuola, a na kraju su domaći slavili sa 4:3, postigavši tri pogotka u drugom poluvremenu, posle vođstva Sasuola 3:1.

Fiorentina i Napoli odigrali su neizvestan meč u Firenci. Dva puta su gosti ispuštali prednost, Fiorentina je imala sva tri boda u džepu, ali je Gabijadini sa penala u 94. minutu doneo izjednačenje Napoliju za konačnih 3:3.

Napoli je poveo sjajnim golom Lorenca Insinjea u 25. minutu, ali je Fiorentina pogotcima Federika Bernardeskija u 52. i 69. minutu preokrenula rezultat. Izjednačenje Napoliju doneo je Dris Martens u 68. minutu, ali je Mauro Zarate osam minuta pre kraja meča pogodio za 3:2. Kada je izgledalo da će Fiorentina osvojiti sva tri boda, Napoli je ipak stigao do izjednačenja. Manolo Gabjadini je u 94. minutu bio siguran izvođač jedanaesterca.

Srpski fudbaler Nenad Tomović odigrao je ceo meč za pobednički tim, dok je na drugoj strani Nikola Maksimović u igru ušao u 43. minutu. Napoli se nalazi na trećem mestu na tabeli sa 35 bodova, dok je Fiorentina i posle trećeg meča bez trijumfa zaredom na devetom mestu sa 27.

Palermo i Peskara remizirali su 1:1, a bez golova su odigrali Sampdorija i Udineze.

Zavesu na 2016. godinu u Italiji spustiće Juventus i Milan u petak, koji će u Dohi od 17.30 časova igrati za nacionalni Superkup.

Sezona u Italiji nastavlja se 7. i 8. januara.