ИТА: Интер се осветио Лацију!

Интер са три поготка у другом полувремену демолирао Лацио. Мауро Икарди двоструки стрелац у убедљивој победи 3:0.

Фудбал 21.12.2016 | 23:20
Фудбалери Интера нису имали милости према екипи која их је два пута побиједила прошле сезоне савладала. Овај пут “нероаузури” су наплатили “дуг” и са убједљивих 3:0 испратили Римљане из Милана.

ИНТЕР – ЛАЦИО 3:0 (0:0)

У само два минута, од 54. до 56. Интер је стигао до два поготка и наговијестио освету “небеско плавима” за изгубљених шест бодова у прошлој сезони.

На првом од та два дуела, у децембру прошле године Лацио са Стефаном Пиолијем савладао је Интер 2:1 на Ђузепе Меаци, а годину дана касније Пиоли је поново изашао као побједник, међутим, овај пут као тренер Интера.

“Бомба” Евера Банеге и рутински трзај главом Маура Икардија неких 120 секунди касније били су довољни да Интер казни промашаје Лација из првог дијела који су могли меч одвести у потпуно другом правцу.

За потпуни потоп Римљана побринуо се капитен Интера Мауро Икарди новим поготком у 65. минуту којим је избио на прво мјесто на листи стрелаца са 14 постигнутих голова.

Дерби 18. кола који је Интер морао да добије како би задржао наде за пласман у Лигу шампиона почео је шансом већ након 30 секунди. И то за Лацио.

Шут Имобилеа одбранио је Хандановић, а потом је покушај Лулића изблокиран.

Голман Интера сјајно је реаговао половином првог дијела послије новог покушаја Имобилеа.

Биле су ово најбоље шансе у првом дијелу у којем је Интер имао лопту, а Лацио био опаснији.

Ту иницијативу “нероазури” су материјализовали у наставку и у само 11 минута стигли до недостижних 3:0.

Нови покушај Лација да изврши притисак на гол Хандановић разбио је Евер Банега прелијепим поготком у 54. минуту. Аргентинац се изборио за лопту, а потом одличним ударцем савладао Маркетија.

Само двије минуте касније голман Лација је поново вадио лопту из мреже. Кандрева је центрирао са десне стране, а најбољи стријелац Интера Мауро Икарди послао лопту у мрежу за великих 2:0.

Игра Лација у чијој екипи су од старта били српски интернационалци Душан Баста и Сергеј Милинковић Савић, као и репрезентативац БиХ потпуно се распала након примљеног гола, а то је Интер знао да казни.

“Нероазури” су извели уиграну акцију послије слободњака, а егзекутор Мауро Икарди је био егзекутор у 65. минуту.

Могао је капитен Интера и до хет-трика до краја меча, међутим, погодио је пречку.

Лацио није био ни близу да врати неизвјесност у овај меч. Његове покушаје да стигне до поготка користио је Интер и брзим контранападима враћао фоцус испред Маркетијевог гола, међутим резултат се није мијењао.

Интер је стигао до треће побједе у низу, док је Лацио уписао тек други пораз ове сезоне и задржао се на позицији број четири, са само бодом више од Милана који има утакмицу мање.

Занимљиво, управо на Ђузепе Меаци, односно на Сан Сиру, Лацио је доживио тај други пораз. Било је 2:0 за Милан и уз вечерашњи пораз од Интера то су једина два гостовања на којима “лацијали” нису постигли погодак.

У Серији А следи двоипонедељна пауза, након које Интер гостује Удинезеу, а Лацио чека Кротоне.