ITA: Inter se osvetio Laciju!

Inter sa tri pogotka u drugom poluvremenu demolirao Lacio. Mauro Ikardi dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi 3:0.

Fudbal 21.12.2016 | 23:20
Fudbaleri Intera nisu imali milosti prema ekipi koja ih je dva puta pobijedila prošle sezone savladala. Ovaj put “neroauzuri” su naplatili “dug” i sa ubjedljivih 3:0 ispratili Rimljane iz Milana.

INTER – LACIO 3:0 (0:0)

U samo dva minuta, od 54. do 56. Inter je stigao do dva pogotka i nagovijestio osvetu “nebesko plavima” za izgubljenih šest bodova u prošloj sezoni.

Na prvom od ta dva duela, u decembru prošle godine Lacio sa Stefanom Piolijem savladao je Inter 2:1 na Đuzepe Meaci, a godinu dana kasnije Pioli je ponovo izašao kao pobjednik, međutim, ovaj put kao trener Intera.

“Bomba” Evera Banege i rutinski trzaj glavom Maura Ikardija nekih 120 sekundi kasnije bili su dovoljni da Inter kazni promašaje Lacija iz prvog dijela koji su mogli meč odvesti u potpuno drugom pravcu.

Za potpuni potop Rimljana pobrinuo se kapiten Intera Mauro Ikardi novim pogotkom u 65. minutu kojim je izbio na prvo mjesto na listi strelaca sa 14 postignutih golova.

Derbi 18. kola koji je Inter morao da dobije kako bi zadržao nade za plasman u Ligu šampiona počeo je šansom već nakon 30 sekundi. I to za Lacio.

Šut Imobilea odbranio je Handanović, a potom je pokušaj Lulića izblokiran.

Golman Intera sjajno je reagovao polovinom prvog dijela poslije novog pokušaja Imobilea.

Bile su ovo najbolje šanse u prvom dijelu u kojem je Inter imao loptu, a Lacio bio opasniji.

Tu inicijativu “neroazuri” su materijalizovali u nastavku i u samo 11 minuta stigli do nedostižnih 3:0.

Novi pokušaj Lacija da izvrši pritisak na gol Handanović razbio je Ever Banega prelijepim pogotkom u 54. minutu. Argentinac se izborio za loptu, a potom odličnim udarcem savladao Marketija.

Samo dvije minute kasnije golman Lacija je ponovo vadio loptu iz mreže. Kandreva je centrirao sa desne strane, a najbolji strijelac Intera Mauro Ikardi poslao loptu u mrežu za velikih 2:0.

Igra Lacija u čijoj ekipi su od starta bili srpski internacionalci Dušan Basta i Sergej Milinković Savić, kao i reprezentativac BiH potpuno se raspala nakon primljenog gola, a to je Inter znao da kazni.

“Neroazuri” su izveli uigranu akciju poslije slobodnjaka, a egzekutor Mauro Ikardi je bio egzekutor u 65. minutu.

Mogao je kapiten Intera i do het-trika do kraja meča, međutim, pogodio je prečku.

Lacio nije bio ni blizu da vrati neizvjesnost u ovaj meč. Njegove pokušaje da stigne do pogotka koristio je Inter i brzim kontranapadima vraćao focus ispred Marketijevog gola, međutim rezultat se nije mijenjao.

Inter je stigao do treće pobjede u nizu, dok je Lacio upisao tek drugi poraz ove sezone i zadržao se na poziciji broj četiri, sa samo bodom više od Milana koji ima utakmicu manje.

Zanimljivo, upravo na Đuzepe Meaci, odnosno na San Siru, Lacio je doživio taj drugi poraz. Bilo je 2:0 za Milan i uz večerašnji poraz od Intera to su jedina dva gostovanja na kojima “lacijali” nisu postigli pogodak.

U Seriji A sledi dvoiponedeljna pauza, nakon koje Inter gostuje Udinezeu, a Lacio čeka Krotone.